Sous-Vide Steba SV 2

Elektrický hrnec Sous-Vide Steba SV 2 pro nízkoteplotní pečení, vaření a ohřívání. Vařením metodou Sous-Vide zůstanou všechny nutriční hodnoty a vitamíny ve vařené surovině zachovány. Přístroj umožňuje vaření s naprosto přesně nastavenou teplotou, takže převaření potravin je prakticky nemožné.

Objem nerezové nádoby: 10 l

Skladem
Značka: Steba
5 795 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.5 kg
Rozměr sous-vide Steba SV 2: 22 x 38 x 25 cm
Příkon: 800 W
Barva: nerez a černá

Sous-Vide Steba SV 2

Chutné a šťavnaté maso? Uvařte ho v Sous-vide!

steba SV 2

Sous-Vide je způsob pomalého dlouhodobého vaření vakuově zabalených potravin při nízké teplotě, během kterého si potraviny zachovají všechny své nutriční vlastností a zůstanou šťavnaté, jejich barva a aroma se přípravou ještě zintenzívní. Vakuové balení, dlouhá doba přípravy a přenos tepla z vody do potravin ze všech směrů snižuje růst bakterií. Potraviny si proto zachovávají své vitaminy, přirozenou chuť a šťavnatost! Surovina se nejdřív zavákuuje pomocí vákuovačky a pak vloží do vodní lázni, ve které se pomalu vaří.

Aktuální spotřeba se studenou vodou, která se ohřívá na 63°C a při 24 hodinovém provozu je pouhých 2.9 kWattů!

Přístroj Sous-Vide SV 2 od značky Steba nabízí nadstandardní objem 10 litrů, takže se hodí i do větších rodin. Lze ho mýt v myčce na nádobí, takže údržba je minimální.

Ovládací panel má k dispozici digitální displej zobrazující:

 • časovač,
 • teplotu,
 • tlačítko pro nastavení času a teploty,
 • tlačítko zapnutí a vypnutí

Sous-Vide Steba SV 2

Sous-Vide Steba SV 2

PARAMETRY

Příkon spotřebiče: 800 W (230 V ~)
Vnější rozměry: 22 x 38 x 25 cm
Vnitřní rozměry: 15 x 30 x 22 cm
Vnitřní objem: 10 l
Váha: 3,5 kg
Barva přístroje: nerez a černá

K výrobku Steba SV 2 doporučuji zakoupit izolační kuličky Steba, které ušetří energii a zpřesní teplotu lázně.

Sous-Vide Steba SV 2

Sous-Vide vaření

Sous-vide, v překladu z francouzštiny „ve vakuu“, je kuchařská metoda, při níž se surovina připravuje několik hodin v zavakuovaném obalu ve vodní nebo parní lázni s přesně nastavenou teplotou, nejčastěji v rozmezí 55-65 °C. Tímto způsobem se potravina, jako třeba maso, ryby, zelenina či ovoce, pošíruje ve vodní nebo parní lázni po různě dlouhou dobu a tím si zachovává přirozenou chuť, šťávu a texturu. Je nemožné ji pak převařit nebo naopak nedovařit a jídlo je zdravější, dietnější a chutnější, protože v něm zůstanou všechny vitamíny a přírodní látky.

Sous-Vide Steba SV 2

Steba Sous-Vide SV 2

nízkoteplotní vaření

 • nerezové tělo přístroje
 • digitální dispej - časovač, teplota, ovládací tlačítka
 • objem nádoby 10 l
 • přesné vaření (max. 0,5 °C rozdíl), nemožné "převaření"
 • přesná elektronická regulace teploty a cirkulace vody pro zajištění rovnoměrné teploty
 • potraviny zůstanou šťavnaté, jejich barva a aroma se přípravou ještě zintenzívní. Nedochází k vysoušení, k oxidaci ani k vyluhování potravin.
 • díky šetrné tepelné úpravě zůstanou zachovány důležité živiny a nutriční hodnoty.

Sous-Vide Steba SV 2

Vaření v Sous-Vide

Způsob přípravy SousVide pasterizuje pokrm při přesné teplotě, což zajistí, že vydrží déle. Po pasterizaci zchlaďte sáček ihned v ledu a uložte do chladničky s teplotou nejméně 3°C, mrazáku nebo ihned zkonzumujte. Pasterizace probíhá při teplotě jádra přibližně 62°C. Pokrm se všeobecně vaří při nejlepší teplotě 55°C - 65°C.

Sous-Vide Steba SV 2

RADY A TIPY

 • Ve spotřebiči Sous-Vide Steba lze připravovat pouze vakuově zabalené potraviny. Je nutné dbát na správný a pevný svar na vákuovacím pytlíku.
 • Naplňte spotřebič před použitím nejlépe teplou vodou, urýchlite proces ohřevu na požadovanou teplotu.
 • návod, který je součástí balení přístroje obsahuje přehled doporučených teplot a časů pro jednotlivé suroviny.

Vepřová panenka a tarhoto

inspirace na recepty

#Vepřová panenka a tarhoňa

Vyzkoušejte tuto netradiční kombinaci TARHONĚ a VEPŘOVÉ PANENKY! Určitě mi dejte vědět, jak vám chutnalo. Budu se těšit na vaše zprávy nebo fotky! :)

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Steba SV 2 Sous-Vide

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Německá firma založená v roce 1919, s dlouhou tradicí a zkušeností, specializovaná na výrobu moderních, vysoce kvalitních a spolehlivých domácích spotřebičů.

Na nových výrobních linkách, pod striktní kontrolou kvality, se vyrábí ucelený a žádaný sortiment elektrospotřebičů. Ty jsou pro svůj vkusný design, použitý špičkový materiál a pečlivé zpracování oblíbené u zákazníků nejen v západních zemích Evropské unie a Švýcarsku, ale stále více také v Polsku, Maďarsku a na Ukrajině. Zde nechybějí ve specializovaných obchodech ani v nejdůležitějších řetězcích prodávajících elektro.

Značka STEBA se tak stává synonymem kvalitních výrobků žádaných zákazníky, kteří v rostoucí míře dávají přednost kvalitně a trvalé hodnotě před čistě konzumními výrobky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení