Yaxell ZEN 37 nůž čínského šéfkuchaře (čepel 18 cm)

Japonský kuchařský nůž čínského šéfkuchaře Yaxell ZEN má délku široké čepele 180 mm a je ideální pro krájení větších kusů potravin na velmi tenké plátky a nudličky. Nůž je vyroben ze 37 vrstev damascénské oceli a když hledáte kvalitní nůž za dostupnou cenu, řada ZEN je nejlepší volbou.

Je dodáván v dárkové kazetě, která ho zároveň chrání při přepravě, a výrobce na něj poskytuje 20 let záruku.

Délka čepele: 150 mm

Jedná se o opravdu kvalitní zboží, které bych nerada nechala "cestovat" v balíku sem a tam a tak při tomto výrobku není umožněna forma úhrady na dobírku.

Skladem
Značka: Yaxell
6 585 Kč / ks
Kategorie: Krájení a strouhání
Záruka: 20 let
Hmotnost: 0.12 kg

Japonské nože Yaxell ZEN

Japonský nůž čínského šéfkuchaře (čepel 18 cm)

yaxell ZEN - 37 vrstev damascénské oceli

Japonský kuchařský nůž čínského šéfkuchaře značky Yaxell ZEN s délkou čepele 180 mm je vhodný pro krájení větších kusů potravin na velmi tenké plátky a nudličky. Je ideální na přípravu zeleniny dle tradičního čínského způsobu. Svým tvarem sice připomíná sekáček na maso, ale díky tenkému hřbetu čepele není na sekání vhodný.

Slovo ZEN v japonštině reprezentuje “nejzdravější jídla” a jeho ostrou čepel zdobí 37 vrstev damaškové oceli s jádrem VG10. Nože této řady reprezentují spojení ostrosti a odolnosti za výhodnou cenou. Jsou velmi oblíbené v severských zemích, kde sbírají četná ocenění v různých testech. Způsob výroby zaručuje nožům ZEN 37 mimořádně ostrý řezný úhel. Známky po tepání kladivem na horní části čepeli dodávají nožům umělecký vzhled.

Kvalitní zpracování a ostrost japonských nožů Yaxell vám poslouží opravdu dlouho – výrobce totiž poskytuje záruku 20 let!

Kuchařský nůž ZEN má tyto rozměry:

délka čepele: 18 cm
šířka čepele: 7,5 cm
celková délka nože: 32 cm
váha nože: 320 g

Pokud hledáte kvalitní nůž za dostupnou cenu, řada ZEN je tou nejlepší volbou!

Nůž je dodáván v dárkové kazetě, která rovněž zaručuje, že se při dodání nepoškodí.

Yaxell Zen

Yaxell Zen

kvalitní nůž za dostupnou cenu

Čepele nožů Yaxell se zahřívají v peci na velmi vysokou teplotu a potom jsou zakalené ledem. Poté jsou opět tvrzené s použitím vysoké teploty, aby čepel byla pevná, odolná a s dlouhou životností. Současně zajistí, toto speciální tepelné zpracování, odolnost ostří vůči korozi. Trvanlivé dlouhé ostří je výsledkem postupného ostření pod úhlem 10 - 15 stupňů. Plocha čepele každého nože se brousí ručně, což je pracnější a náročnější. Prvotřídní systém provozní kontroly zaručuje nejvyšší kvalitu každé položky opouštějící závod v Japonsku.

Japonské nože nalézají celosvětové uznání a společnost Yaxell patří mezi pět největších výrobců nožů na světě. Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné. Takový originální kousek můžete mít doma i vy!

Yaxell japonský nůž

ZÁRUKA 20 LET

Každý YAXELL nůž je dodáván v černé dárkové kazetě, která rovněž zaručuje, že se nůž při dodání nepoškodí. Dodavatel na nůž poskytuje záruku 20 let!

Yaxell ostří nože

DETAILY kolekce ZEN

SKUTEČNĚ OSTRÁ ČEPEL

Čepel nože Yaxell ZEN je zhotovena z extrémně tvrdé japonské VG 10 oceli o tvrdosti 61 HRC, která zaručuje noži vynikající ostrost a trvanlivost. Jádro je obložené vysoce kvalitní nerezovou ocelí z obou stran. Důlkování od kladiva na horní části čepele dodává nožům působivý vzhled.

Yaxell japonská kvalita

RUKOJEŤ

Rukojeť je vyrobena z černé plátnové micarty, uvnitř je voskově odlévaná rukojeť z nerez oceli. Má skvělý ergonomický tvar, příjemně se drží a ani mokrá neklouže. Umožňuje krájení všemi krájecími technikami. Micarta je odolný robustní materiál, který vzniká laminováním plátna a pryskyřice. Micarta nevydává žádné pachy a přetrvá léta beze změny hmotnosti či objemu a vydrží po celá desetiletí. Rukojeť je dokonale vyleštěna a pevně připojena pomocí 2 nerezových nýtů.

Yaxell collection ZEN

investice na celý život

Není nutné mít v kuchyni celou sadu nožů, stačí mít 2 až 3, ale o to kvalitnější. Tento typ nože spadá do základní, kvalitní, řady Yaxell ZEN se 37 vrstvami damascénské oceli a uspokojí každého kuchaře. Jeho tvar je univerzální a vrstvy damascénské oceli mu dodávájí luxusní vzhled i neskutečnou tvrdost. Kvalitní nůž je dobře vynaloženou investicí a když se o něj dobře pečuje, vydrží vám na celý život. Proto výrobce poskytuje 20 let záruku!

Yaxell japonské nože 

PÁR PRAKTICKÝCH RAD A TIPŮ

 • Nůž udržuji ostrý. Naostřený je bezpečnější než tupý, jelikož se při krájení vyvíjí menší tlak. Nikdy nezkouším ostrost nože přejížděním prsty po ostří. V tom případě garantuji pořezání.
 • K ostření japonských nožů Yaxell se nesmí používat ocilka!
 • Na ostření svých japonských nožů používám jenom originální brusku.
 • Vroubkované nože na pečivo se ostří jenom u profesionála.
 • Na krájení s japonskými noži používám pouze dřevěná nebo plastová prkénka.
 • Nůž není sekáček, a proto ho nepoužívám k sekání potravin, ke krájení masa s kostí nebo mražených potravin.
 • Nikdy bych nepoužila nůž na otevírání plechovek, láhvi nebo jako šroubovák. Mohla bych nenávratně poškodit čepel a na to se záruka nože nevztahuje.
 • Nenechávám na čepeli dlouho zbytky potravin a po použití ho hned omyju. Zejména kyselé potraviny jako citron či zbytky hořčice mohou způsobit nepatrnou ztrátu lesku čepele.
 • Čistím ho pod tekoucí teplou vodou běžným saponátem a osuším kuchyňskou utěrkou.
 • Pokud se na čepeli vyskytnou nějaké skvrny, pokusím se je vyleštit neabrazivní leštěnkou na kov (používá se na nerezový příbor).
 • Nůž skladuji nejlépe na magnetické dřevěné desce nebo v dřevěném stojanu. V zásuvce mezi ostatními noži a kuchyňskými pomůckami může dojít k poškození čepele.
 • Nedávám mýt do myčky na nádobí! Damascénské oceli to neublíží, je tavena za vysokých teplot, ale rukojeť nože by v myčce hodně trpěla, a to nechci.
 • Na ochranu čepele při přenášení nože používám originální magnetickou dřevěnou krytku.
 • Dávám pozor na ostatní, hlavně na děti, aby se nepořezali a nůž nenechávám na okraji pracovní desky nebo stolu.

Podívejte se, jak vypadá výroba japonských nožů Yaxell.

Více o Yaxell

Kuchyňské nože Yaxell se vyrábí a dodávají do celého světa od roku 1932. Jsou vyrobeny z damascénské či damaškové oceli a vystihují je nejlépe tyto benefity - nepřekonatelné ostří, mimořádný zážitek při práci s dokonale zpracovanými noži a výjimečná kvalita "made in Japan" se zárukou 20 let. Jejich výroba se opírá o jedinečnou tradici výroby samurajských mečů s využitím moderních technologií. Nože Yaxell jsou vyráběny ručně nejlepšími a nejzkušenějšími nožíři z města Seki – tradičního místa výroby samurajských mečů. Díky unikátnímu zpracování více vrstev damaškové oceli získává čepel nože nejen krásnou dekorativní kresbu, ale především vysokou tvrdost, odolnost a dlouhotrvající ostrost.

Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné.

Výroba Yaxell nožů v Japonsku

Yaxell ZEN

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Yaxell, založena v roce 1932, je dodnes rodinnou výrobní firmou ve vlastnictví vysoce respektované rodiny Yamada. Nože Yaxell z damascénské či damaškové oceli mají nepřekonatelné ostří a poskytují mimořádný zážitek při práci s dokonale zpracovanými noži. Výjimečnou japonskou kvalitu potvrzuje i záruka 20 let. 

Japonské nože Yaxell snoubí jedinečnou tradici výroby samurajských mečů s využitím moderních technologií. Vyráběny jsou ručně nejlepšími a nejzkušenějšími nožíři z města Seki – tradičního místa výroby samurajských mečů. Díky unikátnímu zpracování až 193 vrstev damaškové oceli získává čepel nože nejen krásnou dekorativní kresbu, ale především vysokou tvrdost, odolnost a dlouhotrvající ostrost. Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné.

produktové řady Yaxell

Jednotlivé produktové řady Yaxell se odlišují počtem vrstev damascénské oceli, jejích počet je uveden v názvu. Níže je kompletní nabídka Yaxell.

Zpět do obchodu