Good Grips škrabka ve tvaru „Y“

Praktická škrabka na zeleninu i ovoce od značky OXO Good Grips je jednoduchá škrabka, kterou jsme nejčastěji používali v michelinské restauraci Story v Londýně. Díky protiskluzové rukojeti, která snižuje tlak na ruku, padne skvěle do každé ruky a velice jednoduše se se škrabkou pracuje. Je vhodná na pohodlné, rychlé a bezpečné loupání zeleniny a ovoce.

Velikost škrabky: 15,2 x 7,6 cm

Skladem
Značka: OXO
295 Kč / ks
Kategorie: Krájení a strouhání
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.06 kg

Oxo škrabka Y

Praktická škrabka ve tvaru "Y"

OXO

Pohodlná a praktická příčná škrabka na zeleninu i ovoce od značky Oxo Good Grips má tvar písmene "Y". Jak již název značky napovídá "Good Grips - dobré úchopy", má příjemný a měkký úchop protiskluzové rukojeti, který neklouže, ani když máte mokré ruce a mírní nárazy a předchází únavě i při opakovaných pohybech při loupání.

Ostrá obostranná čepel je vyrobena z tvrzené japonské nerezové oceli a pyšní se dokonalou ostrostí. Táto část škrabky je pohyblivá a tak dokonale kopíruje zeleninu či ovoce a odkrajuje jen tenkou slupku.Se škrabkou se pracuje velice jednoduše, rychle a pohodlně.

Tuto jednoduchou škrabku jsme používali v michelinské kuchyni Story v Londýně a nedám na ní dopustit.

Drží se dobře v ruce jak pravákovi, tak levákovi. Malé vyčnívajíci očko, které se nachází pří hlavě ostří, se používá k odstranění kazů a výčnělků na bramborách nebo jiné surovině. Škrabku lze pověsit, aby byla vždy po ruce. Snadno se čistí a může se mýt i v myčce na nádobí.

Škrabka ve tvaru písmene "Y" OXO má tyto parametry:

Délka škrabky: 15,2 cm
Šířka: 7,6 cm
Materiál: ostří z nerezové oceli, rukojeť z plastu
Hmotnost: 60 g

Oxo škrabka Y

Čepel z tvrzené japonské oceli

  • ostrá pohyblivá čepel z tvrzené japonské nerezové oceli
  • vhodná na tuhé slupky (cukety, brambory, mrkve, jablka, atd.)
  • ergonomický tvar s měkkým úchopem, předchází únavě ruky
  • protiskluzové prvky
  • háček na bramborová očka (a jiné kazy na zpracovávaných potravinách)
  • kryt čepele pro bezpečné skladování
  • vhodné k zavěšení
  • můžete mýt v myčce nádobí

Oxo škrabka Y

RADY A TIPY

  • ztupěnou škrabku lze pomocí diamantového pilníčku jednoduše naostřit
  • lze mýt v myčce na nádobí

Makronky

inspirace na recepty

#Makronky

Je několik druhů makronek, a každý má jiný recept a postup. Jeden recept na makronky už mezi mými recepty najdete, tyto Italian Meringeu Macarons jsem se naučila ve škole Le Cordon Bleu, kde právě studuji. Rozhodně vám doporučuji dodržovat recept dle pokynů (nebo videoreceptu), makronky vám žádné pochybení neodpustí.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

OXO kolekce kuchyňských pomůcek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Americká společnost OXO vznikla kolem roku 1990 jako malá rodinná firma. Cílem bylo vylepšit běžné domácí pomocníky tak, aby jejich používání bylo příjemnější, snazší, efektivnější, prostě lepší.

Příběh značky OXO začal, když Sam Farber, podnikatel v průmyslu domácích potřeb, vylepšil pro svou milovanou manželku Betsey škrabku na zeleninu. Kvůli její počínající artritidě začal být úchop tradičních kuchyňských pomůcek pro ní obtížné. Její manžel v tom viděl příležitost a vytvořil pohodlnější kuchyňské nástroje, které by byly přínosem pro jejich uživatelé. Nápad ergonomické pryžové rukojeti pružnými boky vycházel po vzoru rukojetí na řídtíkách jízdních kol. Záměrem a cílem bylo navrhnout produkty, které by usnadnili práci v kuchyni při problémech s rukami, klouby nebo páteři. I proto je název kolekce Good Grips, čili dobré úchopy.

Název OXO se čte z jakéhokoliv směru stejně a to napovídá, že produkty této značky lze používat vodorovně, svisle, levákům, pravákům. Pohodlí a snadnost úchopu rukojeti se klade veliký důraz, ale nezaostáva ani kvalita a ostrost použité japonské nerezové oceli.

Heslo značky OXO: „Držte nástroje tak, jak je chcete držet, ne tak, jak je musíte držet.

Zpět do obchodu