Sous-Vide Steba SV 2

Elektrický hrnec Sous-Vide Steba SV 2 pro nízkoteplotní pečení, vaření a ohřívání. Vařením metodou Sous-Vide zůstanou všechny nutriční hodnoty a vitamíny ve vařené surovině zachovány. Přístroj umožňuje vaření s naprosto přesně nastavenou teplotou, takže převaření potravin je prakticky nemožné.

Objem nerezové nádoby: 10 l

Skladem u dodavatele
Značka: Steba
5 495 Kč / ks
Kategorie: Elektro
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 3.5 kg
Rozměr sous-vide Steba SV 2: 22 x 38 x 25 cm
Příkon: 800 W
Barva: nerez a černá

Sous-Vide Steba SV 2

Chutné a šťavnaté maso? Uvařte ho v Sous-vide!

steba SV 2

Sous-Vide je způsob pomalého dlouhodobého vaření vakuově zabalených potravin při nízké teplotě, během kterého si potraviny zachovají všechny své nutriční vlastností a zůstanou šťavnaté, jejich barva a aroma se přípravou ještě zintenzívní. Vakuové balení, dlouhá doba přípravy a přenos tepla z vody do potravin ze všech směrů snižuje růst bakterií. Potraviny si proto zachovávají své vitaminy, přirozenou chuť a šťavnatost! Surovina se nejdřív zavákuuje pomocí vákuovačky a pak vloží do vodní lázni, ve které se pomalu vaří.

Aktuální spotřeba se studenou vodou, která se ohřívá na 63°C a při 24 hodinovém provozu je pouhých 2.9 kWattů!

Přístroj Sous-Vide SV 2 od značky Steba nabízí nadstandardní objem 10 litrů, takže se hodí i do větších rodin. Lze ho mýt v myčce na nádobí, takže údržba je minimální.

Ovládací panel má k dispozici digitální displej zobrazující:

 • časovač,
 • teplotu,
 • tlačítko pro nastavení času a teploty,
 • tlačítko zapnutí a vypnutí

Sous-Vide Steba SV 2

Sous-Vide Steba SV 2

PARAMETRY

Příkon spotřebiče: 800 W (230 V ~)
Vnější rozměry: 22 x 38 x 25 cm
Vnitřní rozměry: 15 x 30 x 22 cm
Vnitřní objem: 10 l
Váha: 3,5 kg
Barva přístroje: nerez a černá

K výrobku Steba SV 2 doporučuji zakoupit izolační kuličky Steba, které ušetří energii a zpřesní teplotu lázně.

Sous-Vide Steba SV 2

Sous-Vide vaření

Sous-vide, v překladu z francouzštiny „ve vakuu“, je kuchařská metoda, při níž se surovina připravuje několik hodin v zavakuovaném obalu ve vodní nebo parní lázni s přesně nastavenou teplotou, nejčastěji v rozmezí 55-65 °C. Tímto způsobem se potravina, jako třeba maso, ryby, zelenina či ovoce, pošíruje ve vodní nebo parní lázni po různě dlouhou dobu a tím si zachovává přirozenou chuť, šťávu a texturu. Je nemožné ji pak převařit nebo naopak nedovařit a jídlo je zdravější, dietnější a chutnější, protože v něm zůstanou všechny vitamíny a přírodní látky.

Sous-Vide Steba SV 2

Steba Sous-Vide SV 2

nízkoteplotní vaření

 • nerezové tělo přístroje
 • digitální dispej - časovač, teplota, ovládací tlačítka
 • objem nádoby 10 l
 • přesné vaření (max. 0,5 °C rozdíl), nemožné "převaření"
 • přesná elektronická regulace teploty a cirkulace vody pro zajištění rovnoměrné teploty
 • potraviny zůstanou šťavnaté, jejich barva a aroma se přípravou ještě zintenzívní. Nedochází k vysoušení, k oxidaci ani k vyluhování potravin.
 • díky šetrné tepelné úpravě zůstanou zachovány důležité živiny a nutriční hodnoty.

Sous-Vide Steba SV 2

Vaření v Sous-Vide

Způsob přípravy SousVide pasterizuje pokrm při přesné teplotě, což zajistí, že vydrží déle. Po pasterizaci zchlaďte sáček ihned v ledu a uložte do chladničky s teplotou nejméně 3°C, mrazáku nebo ihned zkonzumujte. Pasterizace probíhá při teplotě jádra přibližně 62°C. Pokrm se všeobecně vaří při nejlepší teplotě 55°C - 65°C.

Sous-Vide Steba SV 2

RADY A TIPY

 • Ve spotřebiči Sous-Vide Steba lze připravovat pouze vakuově zabalené potraviny. Je nutné dbát na správný a pevný svar na vákuovacím pytlíku.
 • Naplňte spotřebič před použitím nejlépe teplou vodou, urýchlite proces ohřevu na požadovanou teplotu.
 • návod, který je součástí balení přístroje obsahuje přehled doporučených teplot a časů pro jednotlivé suroviny.

Vepřová panenka a tarhoto

inspirace na recepty

#Vepřová panenka a tarhoňa

Vyzkoušejte tuto netradiční kombinaci TARHONĚ a VEPŘOVÉ PANENKY! Určitě mi dejte vědět, jak vám chutnalo. Budu se těšit na vaše zprávy nebo fotky! :)

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Steba SV 2 Sous-Vide

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Německá firma založená v roce 1919, s dlouhou tradicí a zkušeností, specializovaná na výrobu moderních, vysoce kvalitních a spolehlivých domácích spotřebičů.

Na nových výrobních linkách, pod striktní kontrolou kvality, se vyrábí ucelený a žádaný sortiment elektrospotřebičů. Ty jsou pro svůj vkusný design, použitý špičkový materiál a pečlivé zpracování oblíbené u zákazníků nejen v západních zemích Evropské unie a Švýcarsku, ale stále více také v Polsku, Maďarsku a na Ukrajině. Zde nechybějí ve specializovaných obchodech ani v nejdůležitějších řetězcích prodávajících elektro.

Značka STEBA se tak stává synonymem kvalitních výrobků žádaných zákazníky, kteří v rostoucí míře dávají přednost kvalitně a trvalé hodnotě před čistě konzumními výrobky.

Zpět do obchodu