Elektrický brousek nožů GRAEF CX 110

Kvalitní elektrická bruska na nože s diamantovými kotouči od německé značky Graef si poradí se správným, přesným a rychlým nabrousením každého kuchařského nože včetně těch s japonskou čepelí. Brousek je vybaven drážky pro přesné úhlové elastomerové vedení čepele (úhel broušení 15°), s dvoustupňovým ostřením a honovací fázy pro zoubkované čepele.

Skladem u dodavatele
Značka: Graef
3 695 Kč / ks
Kategorie: Elektro
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.6 kg
Rozměr brusky Graef GX110: 11 x 21,5 x 11,8 cm
Příkon: 75 W
Barva: černá

Brousek Graef GX110

Elektrická bruska

graef GX 110

Máte doma sadu kvalitních kuchařských nožů a chcete jim dopřát kvalitní ostření? S elektrickou bruskou na nože Graef GX 110 nabrousíte noževelice rychle, přesně a jednoduše! Brousek GX 110 má diamantové kotouče, které nože brousí nejen jemně, ale také rychle a přesně. Tím je vyloučeno přehřívání a měknutí materiálu čepele nože.

Bruska má dvoustupňové broušení rozdělené na ostření a honování diamantovým broušením. Tento způsob prodlužuje životnost čepele. Honovací fáze je vhodná pro zoubkované ostří. Elastomerové vedení čepele, které má přesné úhlové vedení čepele během ostření zaručí, že nedojde ke zbytečnému otěru materiálu.

Úhel broušení 15° je ideální pro všechny kuchařské nože včetně asijských čepelí. Naostříte ním hladké nože pro domácnost, sport, volný čas i průmyslové nože a výhodou diamantem potažených ostřících kotoučů je rychlý a přesný výsledek broušení.

Elektrický ostřič nožů Graef GX110 má tyto parametry:

Příkon spotřebiče: 75 W
Rozměr: 11 x 21,5 x 11,8 cm
Váha: 1,9 kg
Barva přístroje: černá

Brousek Graef GX110

na kuchařské nože

pro domácí i profesionální použití

Precizní šikmá plocha přístroje vede nůž pod příslušným úhlem a plastová pružina, která se nachází nad každým stupněm ostření, udržuje a stabilizuje vedení přední části nože v pravém i levém otvoru každého stupně. Pohyb ostří směrem dolů je kontrolován pomocí podpěrných desek, které jsou vyrobeny z polymeru vysoké hustoty a plní funkci omezovače a také mikro otvoru, který vede ostří a nepoškozuje broušenou hranu nože. Podpěrné desky se nachází na přední a zadní straně každého stupně broušení i leštění. Pro dosažení nejlepších výsledků ostření by se měla hrana nože jen velmi lehce dotýkat přední podpěrné desky. Nadměrný tlak dolů je zbytečný a způsobí opotřebení podpěrných desek.

Naostřený nůž je bezpečnější než tupý, jelikož se při krájení vyvíjí menší tlak.

Brousek Graef GX110

Ostřič nožů Graef CX 110

dokonale ostrá čepel

 • Elektrický brousek na nože s diamantovými kotouči. Diamant je nejtvrdší ze všech drahokamů a tak nože brousí velice jemně, rychle a přesně. Tím je vyloučeno přehřívání a měknutí materiálu.
 • Úhel broušení 15°, ideální pro asijské čepele, hladké nože pro domácnost, sport, volný čas a profesionální nože.
 • Dvoustupňové ostření: ostření a honování diamantovým broušením pro dlouhou životnost čepele.
 • Honovací fáze vhodná také pro zoubkované ostří.
 • Elastomerové vedení čepele – přesné úhlové vedení.
 • Nízký otěr materiálu díky diamantovým kotoučům.
 • On & Off vypínač.

Brousek Graef GX110

RADY A TIPY

 • Brousit lze jenom čisté čepele nožů!
 • Nikdy neprojíždějte prstem po ostří čepele, mohlo by dojít ke zranění. Nože nabroušené správním způsobem jsou ostřejší, než se na první pohled zdá.
 • Do brousky nepatří voda, olej ani žádné mazivo.
 • V průběhu prvního stupně ostření je nutné nůž střídavě protahovat v levém a pravém otvoru každého stupně.
 • Nebruste vlnité ostří ve stupni 1, jelikož by mohly odstranit příliš mnoho kovu z ostří nože. Na vlnité ostří je určen jenom stupeň 2!
 • Není vhodné do myčky. Jenom ručné čistění.
 • Malé děti držte v bezpečné vzdálenosti od spotřebiče a napájecího kabelu. Proto spotřebič nikdy nenechávejte bez dozoru.

Yaxell nože

inspirace

Japonské nože YAXELL

Dopřejte si pro vaření japonskou kvalitu nožů YAXELL z damascénské oceli. Kvalitní nůž je skvělá investice a když o něj budete správně pečovat, vydrží vám celý život. Podívejte na celou kolekci Yaxell a vyberte si ten svůj nůž, který vám pomůže při každém vaření. Záruka na Yaxell nůž je 20 let, to něco vypovídá o kvalitě této značky! 

GRAEF brousek

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 26.5.2022
Máme ji v restauraci a nedáme na ní dopustit. Brousí super a stojí nám tady už pár let!

Rodinná firma Graef se po více než 50 let a 3 generace zabývá výrobou vysoce kvalitních elektrospotřebičů s označením „Made in Germany“. Mimo profesionálních kráječů určených pro gastronomické provozy a řeznictví, dodává firma Graef na trh také rozsáhlý sortiment vysoce kvalitních kráječů pro domácnosti. Ať už se jedná o jakékoliv provedení a trh národní nebo mezinárodní, pro všechny výrobky je charakteristická výjimečná kvalita zpracování, dlouhá životnost a v neposlední řadě rovněž vysoce oceňovaný design. Výrobky pod značkou Graef si zakládají na pověstné kvalitě, dokonalé funkčnosti a nezaměnitelném, originálním designu. Firma Graef v arnsberské manufaktuře konstruuje, vyvíjí a vyrábí rozsáhlý program krájecích strojů. Důsledně při jejich výrobě používá pouze nejkvalitnější materiály. Vysoké nároky firmy Graef kladené na kvalitu, dokonalou funkčnost, příkladnou bezpečnost a vybraný design se od roku 2009 uplatňují i u řady dalších kuchyňských spotřebičů tak, aby jejich používání přinášelo skutečný požitek. Kromě kráječů dodává dále firma Graef na trh vysoce kvalitní páková espresa, mlýnky na kávu, rychlovarné konvice, toastery a vaflovače.

Zpět do obchodu