Sea Salt Flakes - solné pyramidy v dóze (170 g)

Kampotské solné pyramidy od .pepper..field (170g) vznikly z vločkových krystalů jemné soli z těch nejkvalitnějších kambodžkých vod. Vyznačuje se jedinečným, zploštěným tvarem připomínajícím pyramidy. Velmi vzácná vločková sůl, kvůli obtížnosti jejího sběru, je chuťově maximálně intenzivní s překvapivými květinovými akcenty a plná zdraví prospěšných minerálů.

Navíc je zabalená do nádherné dózy z českého skla, kterou pískovali skláři na míru na velmi starém stroji. Obsah 170 g vám vystačí opravdu dlouho.

Skladem
Značka: Pepper Field
795 Kč / ks
Kategorie: Dobroty a dochucovadla
Hmotnost: 0.1 kg
Obsahuje: 170 g Kampotské soli
Balení: skleněná dóza
Výrobce: .pepper..field
Záruka: 8 dnů (potraviny)

farmar solne pyramídy

Poznejte rozdíl Kampotské soli

Jedinečné solné pyramidové vločky (170 g) ve skleněné dóze od .pepper..field jsou vyhledávany šéfkuchaři z celého světa zejména pro jejich jedinečnou chuť a specifické užití v kuchyni. Salt flakes jsou volbou pro ty, kteří se svou vášeň pro kulinářské speciality rozhodli prohloubit na maximum. V porovnání s obyčejnou granulovou solí se vločková sůl lépe a rovnoměrně propojí s potravinami a rychleji se rozpouští. Ploché krystaly vločkové soli mají větší povrch a nižší objemovou hustotu než obyčejná granulová sůl. Ve světových kuchyních je vyhledávaná také pro svůj jedinečný tvar a velikost - lépe se drtí mezi konečky prstů a vy tak můžete mít kontrolu nad tím, kolik opravdu solíte. Na dochucení je jí třeba opravdu málo - tím je její užívání zdravější a v kuchyni vám vydrží mnohem déle oproti běžné krystalické soli.

Je ideální pro jakékoli zpracování masa, kde potřebujete, aby se sůl uměla velmi rychle vstřebat (např. košerování). Díky dobré přilnavosti a estetické dokonalosti se hojně užívá při finálním dochucování pokrmů jako je např. carpaccio nebo steak.

Tato vzácná vločková sůl překvapí svou vyváženou chutí, působí neuvěřitelně svěžím, čistým a květinovým dojmem. Nepopsatelná chuť, kterou byste u soli nečekali a na kterou jste nebyli dosud zvyklí. Může za to právě dokonalá čistota a náročný postup při zpracování. Právě díky šetrnosti zpracování v sobě vločková sůl také zanechává maximum zdraví prospěšných minerálů jako je draslík, vápník či horčík.

Je ekologicky sbírána tím nejšetrnějším a udržitelným způsobem a pro obtížnost sběru je vločková sůl velmi vzácná a její objem limitovaný.

Solné pyramídy jsou zabaleny do nádherné dózy z českého skla, kterou pískovali skláři na míru na velmi starém stroji. Obsah balení je 170 g Kampotské soli, která vám vystačí opravdu dlouho.

 

Pepper Field Sea Salt Flakes

Sea salt flakes

SOLNÉ PYRAMIDOVÉ VLOČKY

Jemná a nejkvalitnější sůl z těch nejčistších kambodžských vod. Vyznačuje se jedinečným, zploštělým tvarem vločkových krystalů připomínajícím pyramidy. Ekologicky sbírána tím nejšetrnějším a udržitelným způsobem. Pro obtížnost sběru je vločková sůl velmi vzácná a objemově každý rok limitovaná.

Pepper Field Solné pyramídy doza

Skleněnou dózu vyrobila a opískovala česká sklárna. Ručně, na nádherných starých strojích. Použijte ji prosím znovu třeba jako designovou vázičku na květiny nebo dózičku na drobnosti. Obaly .pepper..field jsou udržitelné a znovupoužitelné. Vše je zabaleno se stejnou láskou a precizností, s jakou se farmáři starají o každou kuličku pepře nebo sůl.

.pepper..field

česká značka

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejích snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti cca 5ti velkým farmám, které vlastní cizinci. Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů, nakupovet od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.  

Chřestový salát

inspirace na recepty

#chřestový salát

V jednoduchosti je síla a platí to i pro tento TEPLÝ SALÁT ZE ZELENÉHO CHŘESTU s pošírovaným vejcem. Sezóna lokálního chřestu je krátká, a aby si uchoval všechny své superschopnosti, měl by se spotřebovat do 24 až 36 hodin od sklizně na poli, která probíhá pouze ručně. Samotná úprava chřestu nezabere moc času a nejlepší způsob je připravit ho v páře. Zachová si tak většinu svých vitamínu a zůstane mu i jeho původní barva.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

.pepper..field na ČT Objektiv

.pepper..field v TV Nova

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AC Avatar autora | 27.12.2022
Netušila jsem, že sůl může být tak chutná. Jinak koupeno jako dárek, tak snad nádoba obdarovaným vydrží.
5
Avatar autora | 13.12.2021
Sůj je perfektní. Skleněná dóza je nádherná, ale bohužel dlouho nevydržela, asi při pátém nasazení korkové zátky praskla.

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejich snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti zhruba pěti velkým farmám, které vlastní cizinci.

Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů a nakupovat od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.

Zpět do obchodu