#Vaječný likér

VAJEČNÝ LIKÉR patří do "povinné" vánoční výbavy. Podle vašich reakcií je nejvyhledavanější a nejoblíbenější ze všech mých receptů. Postup je opravdu jednoduchý a žloutky procházejí varem! A když vám zůstane (co se opravdu nestává často), můžete jej použít třeba do dortového krému.

vajecny-liker4

Suroviny

Na 800 ml likéru

  • 4 žloutky
  • 25 g cukru krupice
  • 250 ml mléka
  • 250 ml smetany ke šlehání (min 30%)
  • 1 plechovka kondenzovaného sladkého mléka
  • 1 vanilkový lusk
  • 300 ml kvalitního rumu

Recept

V hrnci vyšlehám žloutky s cukrem do pěny, až změní barvu na světlejší. Poté přidám mléko, smetanu ke šlehání, sladké kondenzované mléko a zrnka z vanilkového lusku. Nenahrazuji vanilkovým cukrem! Semínka z vanilkového lusku dodají likéru skvělé nenahraditelné aroma.

Směs za stálého míchání metličkou pomalu přivedu k varu, aby začala houstnout. Ta pravá hustota je řidší než puding. Hrnec odstavím a nechám vychladnout. Až po vychladnutí vmíchám rum a naliju likér do připravené litrové láhve nebo do více menších lahviček. Z jedné dávky vám tedy vyjde necelý litr.

Vaječný likér skladuju v lednici, nebo na chladném místě. Alkohol likér "konzervuje", proto vám při správném skladování vydrží i měsíc.

Doporučuji suroviny nešidit a nenahrazovat náhražkami. Vanilka a pravý rum vyrobený z třtinového cukru (alkohol v láhvi s plachetnicí není rum) dodávají likéru tu pravou chuť a výsledek vás mile překvapí.

Můj tip

Vaječný likér dělám během vánočního adventu a rozdávám ho v malých lahvičkách svým přátelům. Vlastnoručně vyrobený jedlý dárek vždy potěší. Likér si připravuji i jako základ pro krémy do dortů a nebo když mi zůstanou z pečení žloutky. Recept na dortový krém z vaječného likéru najdete třeba v receptu na #Oříškový bezlepkový dort.

Dobrou chuť,
vaše Kristína

 

Kika_sdileni3

Pochlubte se, jak se vám povedl můj recept

Moc mě těší, že vaříte podle mých receptů. Sdílejte vaše výtvory na Instagramu nebo Facebooku a nezapomeňte mě označit! Ty nejlepší z nich budu ráda sdílet zase já.

Logo Instagram @made_by_kristina
Logo Facebook Made by Kristina

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Rodinná kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů, o které se v knize postarala moje babička a jejich inovací, čili mých verzí. Obsahuje tedy celkem 91 receptů a dorazí k vám v dárkovém balení (v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce). Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a nebo si ji zakoupit v cenově zvýhodněném setu se zástěrou nebo receptářem a s dopravou zdarma! A když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Moc vám děkuji za podporu!

Kristina_Nemckova_UPGRADE