#Nancy makronky

Základem všech makronek jsou mandle, původně nadrcené do pasty, dnes ve formě mandlové mouky. Originální recept na MACARONS DE NANCY je utajen a pečlivě střežen a jeho historie má více než 300 let. Tyto makronky pocházejí z francouzského města Nancy, kde je pekly dvě místní jeptišky (Macaron sisters), aby se vydělkem uživily. Ja se tento jednoduchý recept naučila ve škole Le Cordon Bleu, kde nyní studuji. Tak pojďme na ně!

 

nancy_web

Suroviny

Na přibližně 30 makronek

  • 100 g mletých mandlí (mandlové mouky)
  • 100 g moučkového cukru (plus na poprášení rukou)
  • 40 g vaječných bílků
  • 5 g vanilkové pasty (nebo semínka z vanilkového lusku)
  • 3-5 kapek mandlového extraktu 

Na dozdobení

  • celé mandle
  • moučkový cukr

Recept

Mleté mandle, nebo mandlovou mouku proseju do větší mísy. Přidám cukr, mandlový extrakt, vanilku, vaječné bílky a vše promíchám stěrkou. Když se suroviny propojí, zbytečně nemíchám, aby se těsto "nepřemíchalo".

Popráším si ruce moučkovým cukrem a tvaruji z těsta malé kuličky, které kladu na plech vyložený pečicím papírem. Snažím se dodržet stejné tvary :) Pak každou z nich lžíci trochu přimáčknu a uprostřed udělám prstem důlek, do kterého dám celou mandli.

Nechám odstát na plechu přibližně 30 minut a poté dám péct na 12-15 minut do předem vyhřáté trouby na 160 °C.

Nancy makronky jsou po upečení tvrdší na povrchu a uvnitř měkoučké jak marcipán. 

Můj tip

Je to opravdu jednoduchý recept a není co zkazit :)

Dobrou chuť,
vaše Kristína

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů a jejich inovací, obsahuje tedy celkem 91 receptů. Kniha k vám dorazí v dárkovém balení - v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce a když koupíte 2 ks (pro sebe a jako dárek pro někoho blízkého), máte dopravu a další bavlněnou tašku zdarma! Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Na balení každé zásilky si dáváme záležet a zasíláme ji téměř do všech zemí EU.

Jsem moc ráda, že vaření a pečení vás baví stejně jako mě, a s mojí kuchařkou #UPGRADE vaří už více než 10 000 z vás. Děkuji :), Kristína