Nordic Ware dortová forma (více rozměrů)

Kvalitní dortová nepropustná otevírací forma s nepřilnavým povrchem od amerického výrobce Nordic Ware. Je vyrobena z karbonové oceli, která rovnoměrně rozvádí teplo po celé ploše a vnitřek formy je nepřilnavý. Forma je vybavena otevíracím mechanismem pro snadné vyjmutí upečeného korpusu. Díky nepropustnému dnu s drážkou je vhodná zejména na litá těsta, nebo nepečené dorty.

Rozměr formy je Ø 23 cm, výška 7,9 cm. Vnitřní objem 2,4 l (10 cups - hrnků).

Varianta
Skladem
Značka: Nordic Ware
595 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 2 roky
Rozměr formy: Ø 23 cm, výška 7,9 cm
Materiál: nerezová ocel

Dortová forma nepropustná

dortová forma otevírací

nordic ware

Velmi kvalitní nepřilnavá forma na dort s nepropustným odnímatelným dnem od americké značky Nordic Ware vám pomůže upéct dokonalý dortový korpus nebo nepečený koláč.  Forma je vyrobena z karbonové oceli, která rovnoměrně rozvádí teplo po celé své ploše. Vnitřek formy má nepřilnavý povrch.

Forma je rozkládací. Jednoduchým uvolněním pomocí kovovému klipu se forma rozevře a korpus snadno vyjme z formy. Nepropustné dno s drážkou je vhodné na litá těsta, želé a nepečené dorty

Dortová forma Nordic Ware má tyto parametry:

 • rozměr Ø 23 cm, výška 7,9 cm
 • objem: 2,5 l (10 cups - hrnků)
 • hmotnost: 0,36 kg
 • materiál: karbonové ocel s nepřilnavým povrchem
 • vyrobeno: USA

Pro prodloužení životnosti formy se nedoporučuje mýt v myčce na nádobí.

Dortová otvírací forma

Radost z dortu je vždy oboustranná, jak u pekaře, tak u oslavence!

Dortová otvírací forma

kruhová forma na dort

Dortová forma je opatřena kovovou přezkou pro snadné vyjmutí upečeného korpusu dortu, nebo vychlazeného nepečeného dortu a speciálním nepropustným dnem s drážkou zejména pro tekutější typy těsta.

 • PFOA free nepřilnavý povrch
 • Vynikající vedení tepla
 • Vhodné maximálně do 200°C
 • Mimořádné výsledky při pečení
 • Snadné vyklopení z formy a snadná údržba
 • Doporučuno vždy vymazat tukem nebo použít sprej na vymazávání forem a vysypat moukou nebo strouhankou.

Forma na dort

RADY A TIPY

 • Doporučuje se před prvním použitím vymazat formu tukem a prázdou vložit do trouby na 180°C po dobu 10 minut.
 • Povrch formy je nutno chránit před mechanickým poškozením, proto při pečení nepoužívejte kovové kuchyňské pomůcky, pouze dřevěné nebo umělohmotné.
 • Nedoporučuje se mýt drátěnkou nebo pískem na nádobí, aby se nepoškodila nepřilnavá povrchová vrstva. Na mytí použijte šetrnou houbu na nádobí.
 • Po umytí důkladně vysušte, aby nedošlo ke korozi.
 • Není vhodné do myčky, mohlo by dojít k zničení nepřilnavého povrchu.
 • Každý "škrábanec" na formě znamená časem korozi.

Kaštanový bezlepkový dort

inspirace na recepty

#kaštanový bezlepkový dort

Jednodušší recept na skvělý bezlepkový dort neexistuje! Na korpus vám stačí 2 suroviny a když přidáte další dvě na krém, máte zaděláno na skvělý KAŠTANOVÝ DORT!

JDU NA RECEPT

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Americká značka Nordic Ware se datuje už od roku 1946, kdy firmu založili metalurgický inženýr David Dalquist společně se svou manželkou Dorothy. Do povědomí zákazníků se však firma dostala až roku 1950, kdy Davida navštívila skupina hospodyněk a požádala ho o vytvoření klasické bábovkové formy, kterou znali ze svých evropských domovin. David jejich přání vyslyšel a vytvořil světově známé Bundt, což je patentově chráněné označení bábovkových pečicích forem. Další zvrat u Nordic Ware přišel v roce 1966, kdy se v americkém městě Houston konala prestižní soutěž v pečení (Pillsbury Bake-Off) a soutěžící Ella Helfrich obsadila 2. místo právě s formou Nordic Ware s otvorem uprostřed a upekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, který zaručil slávu nejen jí, ale hlavně značce Nordic Ware, která se doslova přes noc stala hitem. Dnes má formu Nordic Ware téměř 70 miliónů domácností, a toto číslo stále roste. Společnost sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota, kde má rovněž své vývojové centrum. Značka Nordic Ware neustále obměňuje svůj prodejní sortiment o nové tvary a když je forma navržena, vytiskne se nejprve 3D model a pak se teprve začíná s výrobou. Vše od vzniku až po expedici výrobku se odehrává na jednom místě.

Zpět do obchodu