Fleur de Sel - solný květ (100 g)

Solný květ (Fleur de Sel) od .pepper..field (100g) v uzavíratelném stojícím sáčku, tzv doypack, je výborný na finální dochucení jídla bez použití mlýnku. Stačí křehké krystálky rozdrtit mezi prsty a oni se sami rozpustí na jídle, kterému dodají jediněčnou jemnou slanou chuť, svěžest a křupavost. Doporučuji použít zejména na čerstvě připravený steak.

Obsah balení: 100 g

Skladem
Značka: Pepper Field
195 Kč / ks
Kategorie: Dobroty a dochucovadla
Hmotnost: 0.1 kg

farmar solne pyramídy

Poznejte rozdíl Kampotské soli

Solný květ, nebo-li Fleur de Sel, (100 g) od .pepper..field pochází stejně jako kampotský pepř ze stejné provincie v Kambodži. Jeho technika sběru navazuje na tradiční a šetrný ruční sběr z povrchu salin.

100% přírodní, sněhově průhledné krystalky mořské soli, které jsou sušeny na slunci a navíc s obsahem cca 70 bohatých minerálů a minimem chloridu sodného. Sůl je sbírána ekologicky šetrným a udržitelným způsobem, který je citlivý k okolní krajině, proto je skvělým doplňkem k jakémukoliv z našich Kampotských pepřů - a to nejen chuťově, ale i morálně.

Fleur de Sel je méně slaný květ a oceníte ho zejména na dochucení hotových jídel, steaků, salátů. Stačí opravdu malé množství, křehké krystalky se rychle rozpouští na jídle, proto podporují chutě v pokrmu a přidají křupavost. 

Značka Pepper Field je známá podporou malých kambodžkých farmářů, kterých podporuje tím, že odkupuje jejich celou úrodu za fair trade podmínek.

I v případě solného květu je odběr od menších rodin - komunit, které na malé farmě v Kampotu solný květ sbírají. Podporují tak konkrétní rodiny a dostávájí květovou sůl z plantáže až k vám na stůl v mimořádné kvalitě a čistotě. Tato komunita se sběru věnuje již 3 generace a snaží se pomáhat a zaměstnávat především ženy.

Rozměr balení je 18 x 10 cm a obsahuje 100 g solného květu z Kampotu v uzavíratelném sáčku.

 

Pepper Field Fleur de sel solní květ

Fleur de Sel

SOLNÝ KVĚT Z KAMPOTU

Fleur de Sel z Kampotu je určena na finální dochucení produktů, nepotřebuje mlýnek, stačí ji rozdrtit mezi prsty. Křehké krystalky se rychle rozpouští na jídle, proto podporují chutě v pokrmu. Méně slaný květ, ale o to více svěží, chutnější a křupavější!

Pepper Field Fleur de sel solní květ

Doypack, stojící a opětovně zipem uzavíratelný sáček je recyklovatelný, neobsahuje hliníkovou vrstvu, přičemž zajišťuje vynikající bariérové vlastnosti proti vlhkosti a kyslíku, což udrží solní květ čerstvý a zabezpečí jeho trvanlivost. V tomto balení vám sůl vydrží dlouho a sáček je možné po spotřebování soli opětovně využít. Balení 100 g solného květu je skvělé, když váhate, jestli krystalky soli využijete. Vyzkoušejte, nebudete litovat!

.pepper..field

česká značka

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejích snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti cca 5ti velkým farmám, které vlastní cizinci. Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů, nakupovet od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.  

Chřestový salát

inspirace na recepty

#chřestový salát

V jednoduchosti je síla a platí to i pro tento TEPLÝ SALÁT ZE ZELENÉHO CHŘESTU s pošírovaným vejcem. Sezóna lokálního chřestu je krátká, a aby si uchoval všechny své superschopnosti, měl by se spotřebovat do 24 až 36 hodin od sklizně na poli, která probíhá pouze ručně. Samotná úprava chřestu nezabere moc času a nejlepší způsob je připravit ho v páře. Zachová si tak většinu svých vitamínu a zůstane mu i jeho původní barva.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

.pepper..field na ČT Objektiv

.pepper..field v TV Nova

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
E Avatar autora | 12.11.2022
Solní květ používám často a opravdu stojí za dochucení masa, salátu. Vytáhne z jídla skvělou chuť. Harmonie.

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejich snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti zhruba pěti velkým farmám, které vlastní cizinci.

Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů a nakupovat od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.

Zpět do obchodu