#Slávky

Na SLÁVKY jsem se v obchodě vždy dívala s odstupem, až jsem se je naučila připravovat. Dokonce jsem se účastnila prvního letošního výlovu slávek v Holandsku a měla tak možnost vidět zkušené rybáře a kuchaře jej připravit. Neexistuje opravdu nic jednoduššího. Stačí je jen vědět správně roztřídit před a po uvaření! Tento recept je rychlý a jednoduchý a můžete si jej "upgradovat" dle vlastní chuti.

musle

Suroviny

  • 1 kg čerstvých slávek
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 2 lžíce másla
  • 4 šalotky (najemno nasekané)
  • 3 stroužky česneku (plátky)
  • 1 hrst nasekané plocholisté petrželové natě
  • 3 dcl suchého bílého vína
  • popřípadě mořská sůl, ale počítejte s tím, že samotné slávky jsou slané

Recept 

Slávky si pořádně opláchnu a roztřídím. Ty, co se mi zcela neuzavřou vyhazuju a nepoužívám, naopak ty, co jsou zavřené použiju.

V hrnci si rozehřeju olej s máslem, přidám nesekanou šalotku, česnek a nechám rozvonět. Přiliju víno a nechám chvíli zredukovat. Poté přihodím všechny slávky, trochu promíchám, zvýším výkon na maximum a přiklopím poklicí. Vařím max. 5 minut, nebo dokud se mi slávky neotevřou. (Neotevřené slávky nejím!)
Nakonec dochutím solí a přidám nasekanou petržel.

Můj tip

Pro ještě lepší chuť přidávám pár cherry rajčátek a nasekané čerstvé chilli papričky. Asi víte jak slávky jíst ... použijte jednu mušli jako kleště a vnitřek další slávky si s ní jednoduše naberete. Nezapomeňte na kus čerstvé bagety na namáčení do vývaru! Mňam!

Dobrou chuť,
vaše Kristína

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů a jejich inovací, obsahuje tedy celkem 91 receptů. Kniha k vám dorazí v dárkovém balení - v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce a když koupíte 2 ks (pro sebe a jako dárek pro někoho blízkého), máte dopravu a další bavlněnou tašku zdarma! Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Na balení každé zásilky si dáváme záležet a zasíláme ji téměř do všech zemí EU.

Jsem moc ráda, že vaření a pečení vás baví stejně jako mě, a s mojí kuchařkou #UPGRADE vaří už více než 10 000 z vás. Děkuji :), Krístína