#Bezlaktózový malinový dort

Dnes vám představím další z mých oblíbených nepečených receptů. Bude to skvělý MALINOVÝ DORT, na kterém si mohou pochutnat i ti, kteří jsou alergičtí na laktózu. Díky tomu, že je celý chlazený a konzistencí velmi lehký, perfektně se hodí do horkých letních dnů.

dort_bezlaktozy2

Suroviny

  • 200 g bezlaktózových sušenek
  • 80 g kokosového másla
  • 5 ks (1 ks = 180 g) Hollandia bezlaktózových jogurtů
  • 200 ml kokosového mléka (s co největším % kokosové hmoty)
  • 200 g malin
  • moučkový cukr
  • vanilkový cukr
  • šťáva z 1/2 citronu
  • 6 plátků želatiny (1 balení)

Recept

Den před pečením dám plechovku kokosového mléka do lednice a nechám ji vychladit. Dávám pozor na to, aby plechovka stála a neležela.

Druhý den obrátím plechovku dnem vzhůru, otevřu a vyleju vodu. Díky tomu mi celý kokosový krém zůstane uvnitř plechovky. Krém přendám do mísy a šlehám přibližně 6 minut, než mi vznikne šlehačka, která má oproti té klasické mírně tekutější konzistenci.

V mixéru si rozmixuju sušenky s kokosovým máslem. Sušenkovou hmotu namačkám na dno dortové formy o průměru 20 cm. Dám do lednice na pár minut vychladit.

Do mixéru, nejlépe do smoothovače, naleju všechny jogurty, přidám maliny a vše rozmixuju. Poté podle chuti dosladím moučkovým cukrem, okyselím citrónem, který podtrhne chuť a jemně přimíchám kokosovou šlehačku. 

Připravím si podle návodu plátky želatiny. Pak do hrnce vliju trošku jogurtového krému a na mírném ohni zahřeju. Přimíchám nabobtnané želé a to vše vmíchám do zbylého krému. Krém naliju na vychlazený korpus a nechám přes noc vychladit. Podávám ozdobené čerstvým ovocem a jedlými kytičkami.

Můj tip

Zkuste maliny nahradit třeba čerstvou mátou a korpus připravit z čokoládových sušenek. Rázem máte jemně peprmintový dezert, který je nevšední, ale skvělý! :)

Dobrou chuť,
vaše Kristína

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů a jejich inovací, obsahuje tedy celkem 91 receptů. Kniha k vám dorazí v dárkovém balení - v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce a když koupíte 2 ks (pro sebe a jako dárek pro někoho blízkého), máte dopravu a další bavlněnou tašku zdarma! Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Na balení každé zásilky si dáváme záležet a zasíláme ji téměř do všech zemí EU.

Jsem moc ráda, že vaření a pečení vás baví stejně jako mě, a s mojí kuchařkou #UPGRADE vaří už více než 10 000 z vás. Děkuji :), Krístína