#Bezlaktózový malinový dort

Dnes vám představím další z mých oblíbených nepečených receptů. Bude to skvělý malinový dort, na kterém si mohou pochutnat i ti, kteří jsou alergičtí na laktózu. Díky tomu, že je celý chlazený a konzistencí velmi lehký, perfektně se hodí do horkých letních dnů.

dort_bezlaktozy2

Suroviny

  • 200 g bezlaktózových sušenek
  • 80 g kokosového másla
  • 5 ks (1 ks = 180 g) Hollandia bezlaktózových jogurtů
  • 200 ml kokosového mléka (s co největším % kokosové hmoty)
  • 200 g malin
  • moučkový cukr
  • vanilkový cukr
  • šťáva z 1/2 citronu
  • 6 plátků želatiny (1 balení)

Recept

Den před pečením dám plechovku kokosového mléka do lednice a nechám ji vychladit. Dávám pozor na to, aby plechovka stála a neležela.

Druhý den obrátím plechovku dnem vzhůru, otevřu a vyleju vodu. Díky tomu mi celý kokosový krém zůstane uvnitř plechovky. Krém přendám do mísy a šlehám přibližně 6 minut, než mi vznikne šlehačka, která má oproti té klasické mírně tekutější konzistenci.

V mixéru si rozmixuju sušenky s kokosovým máslem. Sušenkovou hmotu namačkám na dno dortové formy o průměru 20 cm. Dám do lednice na pár minut vychladit.

Do mixéru, nejlépe do smoothovače, naleju všechny jogurty, přidám maliny a vše rozmixuju. Poté podle chuti dosladím moučkovým cukrem, okyselím citrónem, který podtrhne chuť a jemně přimíchám kokosovou šlehačku. 

Připravím si podle návodu plátky želatiny. Pak do hrnce vliju trošku jogurtového krému a na mírném ohni zahřeju. Přimíchám nabobtnané želé a to vše vmíchám do zbylého krému. Krém naliju na vychlazený korpus a nechám přes noc vychladit. Podávám ozdobené čerstvým ovocem a jedlými kytičkami.

Můj tip

Zkuste maliny nahradit třeba čerstvou mátou a korpus připravit z čokoládových sušenek. Rázem máte jemně peprmintový dezert, který je nevšední, ale skvělý! :)

Dobrou chuť,
vaše Kristína

made_by_kristina_sdilejte

Pochlubte se, jak se vám to povedlo

Moc mě těší, že vaříte podle mých receptů. Sdílejte vaše výtvory na Instagramu nebo Facebooku a nezapomeňte mě označit! Ty nejlepší z nich budu ráda sdílet zase já.

Logo Instagram @made_by_kristina
Logo Facebook Made by Kristina

 

Nenechte si ujít další dobrotu

Párkrát do měsíce vám pošlu svoje nové recepty. A nebojte, když se vám nebudou líbit, můžete se snadno odhlásit.

 

Made by You

Nebojte se v kuchyni experimentovat a zkoušet nové věci! Tady najdete ukázku toho, jak se tenhle recept povedl ostatním.