#Sladké šneky

Tyhle super jednoduché sušenky ze dvou surovin jsou mým GUILTY PLEASURE! Nikdy jich není dost a hned po upečení záhadně mizí z plechu. Neumím si to vůbec vysvětlit :). Díky svému tvaru je doma nazýváme jako sladké šneky, ale ve světě jim říkají Palmier (z francouzského překladu tvar palmového listu).

sladke_sneky

Suroviny

Na přibližně 30-40 tenkých šneků

  • 1 listové těsto
  • třtinový cukr

Recept

Opravdu potřebuji jen tyto 2 ingredience! Nic víc :) Ale můžeme #upgrade-ovat a doplnit o oříšky nebo skořici.  

Postup je jednoduchý. Listové těsto si rozdělím na dvě části. Jednu si odložím do lednice, aby mi nezměkla a dalo se s ní pracovat.

Vyválím si listové těsto na tenký plát (2-3 mm), posypu ho rovnoměrně tenkou vrstvou cukru a válečkem cukr zaválím do těsta. Pak opatrně otočím těsto na druhou stranu a znovu posypu cukrem a zaválím. Cukr se díky tomu přitiskne k těstu.

Naznačím si střed těsta a z obou stran zaroluji ke středu. Zabalím do potravinové fólie a dám na 15 minut do mrazáku, aby se těsto lépe krájelo. Stejným způsobem zpracuji druhou část těsta, která čekala v ledničce. 

Těsto vytáhnu z mrazáku, opravdu ostrým nožem nakrájím na tenké plátky a pokládám na plech vyložený pečicím papírem. Dám do předem vyhřáté trouby na 190 °C na 10 minut a mám hotovo! Hned po upečení si na nich můžete pochutnávat! Bohužel vám nemůžu říct, jestli jsou tyto sušenky dobré i další den, protože u nás doma nikdy tak dlouho nevydržely. 

Můj tip

Do těsta můžete zapracovat i rozdrcené oříšky nebo skořici. Zkuste to. Budu ráda, když mi dáte vědět, jak se vám povedly. Reklamace na vytvoření nové závislosti ale nepřijímám!

Dobrou chuť,
vaše Kristína

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů a jejich inovací, obsahuje tedy celkem 91 receptů. Kniha k vám dorazí v dárkovém balení - v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce. Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Na mém webu najdete i cenově zvýhodněné sety se zástěrou nebo nově s receptářem. Na balení každé zásilky si dáváme záležet a zasíláme ji téměř do všech zemí EU.

Jsem moc ráda, že vaření a pečení vás baví stejně jako mě, a s mojí kuchařkou #UPGRADE vaří už více než 10 000 z vás. Děkuji :), Krístína