#Sladké šneky

Tyhle super jednoduché sušenky ze dvou surovin jsou mým GUILTY PLEASURE! Nikdy jich není dost a hned po upečení záhadně mizí z plechu. Neumím si to vůbec vysvětlit :). Díky svému tvaru je doma nazýváme jako sladké šneky, ale ve světě jim říkají Palmier (z francouzského překladu tvar palmového listu).

sladke_sneky

Suroviny

Na přibližně 30-40 tenkých šneků

  • 1 listové těsto
  • třtinový cukr

Recept

Opravdu potřebuji jen tyto 2 ingredience! Nic víc :) Ale můžeme #upgrade-ovat a doplnit o oříšky nebo skořici.  

Postup je jednoduchý. Listové těsto si rozdělím na dvě části. Jednu si odložím do lednice, aby mi nezměkla a dalo se s ní pracovat.

Vyválím si listové těsto na tenký plát (2-3 mm), posypu ho rovnoměrně tenkou vrstvou cukru a válečkem cukr zaválím do těsta. Pak opatrně otočím těsto na druhou stranu a znovu posypu cukrem a zaválím. Cukr se díky tomu přitiskne k těstu.

Naznačím si střed těsta a z obou stran zaroluji ke středu. Zabalím do potravinové fólie a dám na 15 minut do mrazáku, aby se těsto lépe krájelo. Stejným způsobem zpracuji druhou část těsta, která čekala v ledničce. 

Těsto vytáhnu z mrazáku, opravdu ostrým nožem nakrájím na tenké plátky a pokládám na plech vyložený pečicím papírem. Dám do předem vyhřáté trouby na 190 °C na 10 minut a mám hotovo! Hned po upečení si na nich můžete pochutnávat! Bohužel vám nemůžu říct, jestli jsou tyto sušenky dobré i další den, protože u nás doma nikdy tak dlouho nevydržely. 

Můj tip

Do těsta můžete zapracovat i rozdrcené oříšky nebo skořici. Zkuste to. Budu ráda, když mi dáte vědět, jak se vám povedly. Reklamace na vytvoření nové závislosti ale nepřijímám!

Dobrou chuť,
vaše Kristína

 

Kika_sdileni10

Pochlubte se, jak se vám povedl můj recept

Moc mě těší, že vaříte podle mých receptů. Sdílejte vaše výtvory na Instagramu nebo Facebooku a nezapomeňte mě označit! Ty nejlepší z nich budu ráda sdílet zase já.

Logo Instagram @made_by_kristina
Logo Facebook Made by Kristina

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Rodinná kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů, o které se v knize postarala moje babička a jejich inovací, čili mých verzí. Obsahuje tedy celkem 91 receptů a dorazí k vám v dárkovém balení (v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce). Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a nebo si ji zakoupit v cenově zvýhodněném setu se zástěrou nebo receptářem a s dopravou zdarma! A když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Moc vám děkuji za podporu!

Kristina_Nemckova_UPGRADE