Yaxell Magnetický stojan na 5 nožů (černý)

Černý magnetický stojan na japonské nože YAXELL zapadne do každého interiéru, je to zároveň krásný designový kousek. Kvalitní nože je nejvhodnější skladovat samostatně a to magnetický stojan nabízí. Udrží nože na svém místě, nepoškodí je a nepoškrábe jejich čepel. 

Rozměr stojanu: 25 x 21 x 21,5 cm

Skladem
Značka: Yaxell
1 995 Kč / ks
Kategorie: Můj #UPGRADE e-shop
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.1 kg

Elegantní magnetický stojan dá vyniknout vašim japonským nožům Yaxell a oživí design vaší domácnosti. Nože získají své čestné místo a navíc budou v bezpečí – kvalitní a drahé nože je totiž nejlepší skladovat samostatně, aby se jejich čepele nedotýkaly jiných kuchyňských pomůcek a nedošlo tak k jejich poškrábání nebo poškození, a to přesně magnetický stojan nabízí až pro pět nožů. Navíc je opravdu stylový a určitě zaujme každou návštěv u vás doma.

Ostrost japonských nožů udržíte správnou péčí a šetrným zacházením. Skladování nožů je stejně důležité jako jejich používání při krájení. Magnetický stojan vřele doporučuji, sama ho využívám a mám tak po ruce každý nůž, který potřebuji.

Stojan má prostor až na 5 nožů, ale skvěle vypadá i se 3-4 noži. Je dodáván samostatně, ale fotku s noži vám přikládám pro inspiraci, jak stojan vypadá :)

Yaxell_dreveny_magnet_stojan10 

Více o magnetickém stojanu Yaxell:

Materiál:

dřevo

Rozměry: šířka: 25 cm
výška: 21,5 cm
hloubka (podložka): 15 cm
Váha: 1,1 kg
Barva: černá 

 

Více o japonských nožích YAXELL:

Kuchyňské nože Yaxell se vyrábí a dodávají do celého světa od roku 1932. Jsou vyrobeny z damascénské či damaškové oceli a vystihují je nejlépe tyto benefity - nepřekonatelné ostří, mimořádný  zážitek při práci s dokonale zpracovanými noži a výjimečná kvalita "made in Japan" se zárukou 20 let. Jejich výroba se opírá o jedinečnou tradici výroby samurajských mečů s využitím moderních technologií. Nože Yaxell jsou vyráběny ručně nejlepšími a nejzkušenějšími nožíři z města Seki – tradičního místa výroby samurajských mečů. Díky unikátnímu zpracování více vrstev damaškové oceli získává čepel nože nejen krásnou dekorativní kresbu, ale především vysokou tvrdost, odolnost a dlouhotrvající ostrost. Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné.

Jak pečovat o japonské nože a magnetickou desku: 

  • Nože skladuji nejlépe na magnetické dřevěné desce nebo ve dřevěném stojanu. V šuplíku mezi ostatními noži a kuchyňskými pomůckami může dojít k poškození čepele.
  • Pravidelně utírám prach vlhkým hadrem.
  • Dávám pozor na ostatní, hlavně děti, aby se o nože v stojanu nepořezali. Nože Yaxell jsou opravdu ostré!

Jaké nože se blýsknou na magnetickém stojanu? Inspirujte se:

Mým nejpoužívanějším nožem je univerzální tvar Santoku a nově jsem si oblíbila i tvar Kiritsuke. Kvalita japonských nožů a jejich ostrost překvapila i mé kolegy v restauraci Story v Londýně, kde nyní pracuji a i oni si je ode mě půjčují. Přiznám se, půjčit svůj nůž z ruky mi nedělá vůbec dobře :). Výběr dalších nožů najdete na mém e-shopu.

Yaxell_36601_square

Yaxell Ran Plus SANTOKU

Profesionální japonský kuchařský nůž YAXELL RAN PLUS SANTOKU s délkou čepele 165 mm je nejoblíbenějším a nejpoužívanějším univerzálním nožem v domácnosti i v profesionální kuchyni. Zvládne při krájení úplně vše a já sama ho používám nejraději.

YAXELL_ran_plus_Kiritsuke

Yaxell Ran Plus Kiritsuke

Kuchařský japonský nůž Yaxell Ran Plus KIRITSUKE s délkou čepele 200 mm a s ostrou špičkou poslouží stejně dobře při přípravě zeleniny, jako při krájení plátků masa a ryb. Označení Kiritsuke znamená „rozřezaný“, proto je v Japonsku tak oblíbený při porcování a přípravě sashimi. Ostrá špička se zapíchne do ryby a jednoduše ji rozřízne.


 

2019_NEW_LOGO_black

Ruční tepání loga SANTOKU do japonského nože Yaxell

Výroba japonských nožů Yaxell

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 12.11.2021
Hezký jednoduchý design!
LogoYaxell  

Společnost Yaxell dodává na trh kuchyňské nože již od roku 1932. Nože Yaxell z damascénské či damaškové oceli mají nepřekonatelné ostří a poskytují mimořádný zážitek při práci s dokonale zpracovanými noži. Výjimečnou japonskou kvalitu potvrzuje i záruka 20 let. 

Japonské nože Yaxell snoubí jedinečnou tradici výroby samurajských mečů s využitím moderních technologií. Vyráběny jsou ručně nejlepšími a nejzkušenějšími nožíři z města Seki – tradičního místa výroby samurajských mečů. Díky unikátnímu zpracování až 193 vrstev damaškové oceli získává čepel nože nejen krásnou dekorativní kresbu, ale především vysokou tvrdost, odolnost a dlouhotrvající ostrost. Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné.