Yaxell Magnetický stojan na 5 nožů (černý)

Černý magnetický stojan na japonské nože YAXELL zapadne do každého interiéru a povznese ho. Kvalitní nože je nejlépe skladovat samostatně a to magnetický stojan nabízí. Udrží nože na svém místě, nepoškodí a nepoškrábe jejich čepel. 

Rozměr stojanu: 25 x 21 x 21,5 cm

Skladem
Značka: Yaxell
1 995 Kč / ks
Kategorie: Můj #UPGRADE e-shop
Záruka: 20 let
Hmotnost: 1.1 kg

Elegantní magnetický stojan dá vyniknout vaším japonským nožům Yaxell a oživí design vaší domácnosti. Nože získájí své čestné místo a odrazí se jejich krása. Stojan bych volila i z praktické stránky, protože kvalitní a drahé nože je nejlépe skladovat samostatně, aby se jejich čepele nedotýkali jiných kuchyňských pomůcek a nedošlo tak k jejich poškrábání nebo poškození. Stojan se samostatným a to magnetický stojan nabízí. Udrží až 5 nožů na svém místě, nepoškodí a nepoškrábe jejich čepele. Díky stojanu s noži získáte i hezkou dekoraci do domácnosti, která zaujme každou návštěvu.

Ostrost japonských nožů udržíte i péči o samotné nože a s jejich zacházením. Skladování nožů je rovnako důležité jako jejich používání při krájení. Magnetický stojan vřele doporučuji, sama jej využívám a mám tak po ruce každý nůž, který potřebuji.

Stojan má prostor až na 5 nožů, ale skvěle vypadá i při počtu obsazenosti 3 - 4 nožů. Je dodávan samostatně, bez nožů a obrázek s noži uvádím pro ilustraci, jak stojan vypadá :)

Yaxell_36601_web2

 

Více o magnetickém stojanu Yaxell:

Materiál:

dřevo

Rozměry: šířka: 25 cm
výška: 21,5 cm
hloubka (podložka): 15 cm
Váha: 1,1 kg
Barva: černá 
 

Více o japonských nožích YAXELL:

Kuchyňské nože Yaxell se vyrábí a dodávají do celého světa od roku 1932. Jsou vyrobeny z damascénské či damaškové oceli a vystihují je nejlépe tato slova - nepřekonatelné ostří, mimořádný  zážitek při práci s dokonale zpracovanými noži a výjimečná kvalita "made in Japan" se zárukou 20 let. Jejich výroba se opírá o jedinečnou tradici výroby samurajských mečů s využitím moderních technologií. Nože Yaxell jsou vyráběny ručně nejlepšími a nejzkušenějšími nožíři z města Seki – tradičního místa výroby samurajských mečů. Díky unikátnímu zpracování více vrstev damaškové oceli získává čepel nože nejen krásnou dekorativní kresbu, ale především vysokou tvrdost, odolnost a dlouhotrvající ostrost. Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné.

Jak pečovat o japonské nože a magnetickou desku: 

  • Nože skladuji nejlépe na magnetické dřevěné dosce nebo ve dřevěném stojanu. V šuflíku mezi ostatními noži a kuchyňskými pomůckami může dojít k poškození čepele.
  • Utírám vlhkým hadrem od prachu.
  • Dávám pozor na ostatní, hlavně děti, aby se o nože v stojanu nepořezali. Nože Yaxell jsou opravdu ostré!

Jaké nože se blysnou na magnetickém stojanu? Inspirujte se:

Mým nejpoužívanějším nožem je univerzální tvar Santoku a nově jsem si oblíbila i tvar Kiritsuke. Kvalita japonských nožů a jejich ostrost překvapila i mé kolegy v restauraci Story v Londýně, kde nyní pracuji a oni si je ode mě půjčují. Přiznám se, půjčit svůj nůž z ruky mi nedělá vůbec dobře :). Výběr dalších nožů najdete na mém e-shopu.

Yaxell_36601_square

Yaxell Ran Plus SANTOKU

Profesionální japonský kuchařský nůž YAXELL RAN PLUS SANTOKU s délkou čepele 165 mm je nejoblíbenějším a najpoužívanějším univerzálním nožem v domácnosti i v profesionální kuchyni. Zvládne při krájení úplně vše a já sama jej nejraději používám.

YAXELL_ran_plus_Kiritsuke

Yaxell Ran Plus Kiritsuke

Kuchařský japonský nůž Yaxell Ran Plus KIRITSUKE s délkou čepele 200 mm a ostrou špičkou slouží stejně dobře při přípravě zeleniny, tak při krájení plátků masa a ryb. Označení Kiritsuke znamená „rozřezaný“, proto je v Japonsku tak oblíbený při porcování a přípravě sashimi. Ostrá špička se zapíchne do ryby a jednoduše ji rozřízne.


2019_NEW_LOGO_black

Nenechte si ujít moje recepty

Párkrát do měsíce vám pošlu nově přidané recepty na moje stránky. Nebojte, když se vám to nebude líbit, můžete se snadno odhlásit.

 

Ruční tepání loga SANTOKU do japonského nože Yaxell

Výroba japonských nožů Yaxell

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
LogoYaxell  

Společnost Yaxell dodává na trh kuchyňské nože již od roku 1932. Nože Yaxell z damascénské či damaškové oceli mají nepřekonatelné ostří a poskytují mimořádný zážitek při práci s dokonale zpracovanými noži. Výjimečnou japonskou kvalitu potvrzuje i záruka 20 let. 

Japonské nože Yaxell snoubí jedinečnou tradici výroby samurajských mečů s využitím moderních technologií. Vyráběny jsou ručně nejlepšími a nejzkušenějšími nožíři z města Seki – tradičního místa výroby samurajských mečů. Díky unikátnímu zpracování až 193 vrstev damaškové oceli získává čepel nože nejen krásnou dekorativní kresbu, ale především vysokou tvrdost, odolnost a dlouhotrvající ostrost. Každý nůž je originál, na světě neexistují dva naprosto stejné.