Vařečka z olivového dřeva (30 cm)

Kvalitní vařečka z olivového dřeva se vám bude hodit při každém vaření.

Celková délka vařečky je 30 cm.

Skladem
195 Kč / ks
Kategorie: Můj #UPGRADE e-shop
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.25 kg

Praktická vařečka z olivového dřeva se vám bude hodit při přípravě polévek, omáček i dušených jídel.Dobře se drží v ruce a její zaoblený tvar nepoškozuje povrch pánve. 

Vařečka je základ kuchyňské výbavy a určitě by neměla chybět při žádném vaření. 

Každý kus je originál a vzniknul z ručně opracovaného olivového dřeva. Když si koupíte dva kusy, nemusí být stejné zbarvením ani tvarem. 

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet, proto se nemusíte bát, že by se dřevěné vařečce během přepravy k vám něco stalo.   

Více o dřevěné vařečce:

Materiál: 100% masivní přírodní olivovník
Celková délka: 30 cm
Barva: přírodní

 

Více o olivovém dřevě:

Olivovník pochází z Asie, i když ho dnes můžeme vidět ve středozemních oblastech Evropy stále častěji. Je to dlouhověký strom, roste i několik stovek let. Od vysazení trvá minimálně 40 let, než dosáhne dostatečné velikosti, aby mohl plodit olivy. Je pokácen teprve když plodit přestane, a to obvykle ve stáří kolem 350-600 let. Nejstarší olivovník pochází z Kréty a jeho stáří se odhaduje na několik tisíc let. Strom má v průměru 4,67 m a jeho obvod měří 12,5 m. Tento strom byl v roce 1997 prohlášen za národní památku.

Olivové dřevo je vysoce ceněno odborníky a je považováno za jedno z nejlepších na světě. Je velmi odolné, má antibakteriální vlastnosti a originální barvu. Má vysokou tvrdost, nádhernou kresbu, mimořádnou odolnost proti oděru a regenerační schopnosti.

Jak pečovat o vařečku z olivového dřeva? 

  • Po doručení doporučuji opláchnout, osušit a natřít panenským olivovým olejem pomocí papírového ubrousku. Zajistí se tak lepší odolnost proti vlhku a zvýrazní se kresba dřeva.
  • Příležitostně (jednou měsíčně) ji znovu ošetřete olivovým olejem. 
  • Ihned po použití ji opláchněte teplou vodou se saponátem a osušte.
  • Nikdy nemyjte dřevěné výrobky v myčce nádobí.
  • Nepatří do mikrovlnné trouby ani do lednice (extrémní teploty a dlouhodobá vlhkost by ji znehodnotily).
  • Nevystavujte vysoké vlhkosti, dřevo se může zkroutit nebo jinak poškodit.
  • Nevystavujte vysokým teplotám.
  • Nepokládejte na dřevo horké nádobí.

Jakou dobrotu si s vařečkou uvaříte jako první? 

Koukněte na oblíbené recepty! 

kari1_web

#Thajské kari

Pokud bych měla jmenovat nejlepší jídlo, které dělá můj táta, tak by to 100% bylo právě KARI. Když před několika lety navštívil Thajsko, vrátil se a zkoušel uvařit doma kari podobné tomu, co ochutnal tam. Po několika pokusech si to vyšperkoval a dělá nám ho pokaždé, když nám chce udělat radost (nebo spíš sobě).

bramborovy_salat_web

#Vánoční bramborový salát

Je tisíc způsobů jak se dělá BRAMBOROVÝ SALÁTKaždá rodina má ten svůj tradiční a dokonce i stejný recept chutná všude jinak. A to je dobře! Podělím se s vámi o ten náš recept na tradiční bramborový salát.


 

2019_NEW_LOGO_black

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

 

made-by-kristina-logo-bile  

Moje označení, tedy značka Made by Kristína vznikla v roce 2016, založením mého profilu na Instagramu. Ale dávno předtím jsem měla profil s názvem Jsem MasterChef. Každému svému příspěvku jsem dala logo a černé pozadí a z toho vychází i design, který si držím dodnes. Přenesla jsem ho i do mé kuchařky #UPGRADE. Výrobky označené logem Made by Kristína jsou originální a na míru vyrobené. Za jejich kvalitou si pevně stojím a sama je používám v životě.

A jak moje značka vznikla? Dozvíte se zde >> O MNĚ

Kristína Nemčková