Vařečka z olivového dřeva (30 cm)

Kvalitní vařečka z olivového dřeva se vám bude hodit při každém vaření.

Celková délka vařečky je 30 cm.

Skladem
195 Kč / ks
Kategorie: Můj #UPGRADE e-shop
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.25 kg

Praktická vařečka z olivového dřeva se vám bude hodit při přípravě polévek, omáček i dušených jídel. V ruce se dobře drží a její zaoblený tvar nepoškodí povrch pánve. 

Vařečka je základ kuchyňské výbavy a určitě by neměla chybět při žádném vaření. 

Každý kus je originál a vzniknul z ručně opracovaného olivového dřeva. Když si koupíte dva kusy, nemusí být stejné zbarvením ani tvarem. 

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet, proto se nemusíte bát, že by se dřevěné vařečce během přepravy k vám něco stalo.   

Více o dřevěné vařečce:

Materiál: 100% masivní přírodní olivovník
Celková délka: 30 cm
Barva: přírodní

Více o olivovém dřevě:

Olivovník pochází z Asie, i když ho dnes můžeme vidět ve středozemních oblastech Evropy stále častěji. Je to dlouhověký strom, roste i několik set let. Od vysazení trvá minimálně 40 let, než dosáhne dostatečné velikosti, aby mohl plodit olivy. Je pokácet teprve, když plodit přestane, a to obvykle ve stáří kolem 350-600 let. Nejstarší olivovník pochází z Kréty a jeho stáří se odhaduje na několik tisíc let. Strom má v průměru 4,67 m a jeho obvod měří 12,5 m. Tento strom byl v roce 1997 prohlášen za národní památku.

Olivové dřevo je vysoce ceněno odborníky a je považováno za jedno z nejlepších na světě. Je velmi odolné, má antibakteriální vlastnosti a originální barvu. Má vysokou tvrdost, nádhernou kresbu, mimořádnou odolnost proti oděru a regenerační schopnosti.

Jak pečovat o vařečku z olivového dřeva? 

  • Po doručení doporučuji opláchnout, usušit a natřít panenským olivovým olejem pomocí papírového ubrousku. Zajistí se tak lepší odolnost proti vlhku a zvýrazní se kresba dřeva.
  • Příležitostně (jednou měsíčně) ji znovu ošetřete olivovým olejem. 
  • Ihned po použití ji opláchněte teplou vodou se saponátem a osušte.
  • Nikdy nemyjte dřevěné výrobky v myčce nádobí.
  • Nepatří do mikrovlnné trouby ani do lednice (extrémní teploty a dlouhodobá vlhkost by ji znehodnotily).
  • Nevystavujte vysoké vlhkosti, dřevo se může zkroutit nebo jinak poškodit.
  • Nevystavujte vysokým teplotám.
  • Nepokládejte na dřevo horké nádobí.

Jakou dobrotu si s vařečkou uvaříte jako první? 

Koukněte na oblíbené recepty! 

kari1_web

#Thajské kari

Pokud bych měla jmenovat nejlepší jídlo, které dělá můj táta, tak by to 100% bylo právě KARI. Když před několika lety navštívil Thajsko, vrátil se a zkoušel uvařit doma kari podobné tomu, co ochutnal tam. Po několika pokusech si to vyšperkoval a dělá nám ho pokaždé, když nám chce udělat radost (nebo spíš sobě).

bramborovy_salat_web

#Vánoční bramborový salát

Je tisíc způsobů jak se dělá BRAMBOROVÝ SALÁTKaždá rodina má ten svůj tradiční a dokonce i stejný recept chutná všude jinak. A to je dobře! Podělím se s vámi o ten náš recept na tradiční bramborový salát.


2019_NEW_LOGO_black

Nenechte si ujít moje recepty

Párkrát do měsíce vám pošlu nově přidané recepty na moje stránky. Nebojte, když se vám to nebude líbit, můžete se snadno odhlásit.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

made-by-kristina-logo-bile  

Moje označení, tedy značka Made by Kristína vznikla v roce 2016, založením mého profilu na Instagramu. Ale dávno předtím jsem měla profil s názvem Jsem MasterChef. Každému svému příspěvku jsem dala logo a černé pozadí a z toho vychází i design, který si držím dodnes. Přenesla jsem ho i do mé kuchařky #UPGRADE. Výrobky označené logem Made by Kristína jsou originální a na míru vyrobené. Za jejich kvalitou si pevně stojím a sama je používám v životě.

A jak moje značka vznikla? Dozvíte se zde >> O MNĚ

Kristína Nemčková