Miska (podnos) z olivového dřeva ovální (26 cm)

Dřevěná miska, neboli podnos, z olivového dřeva, na které můžete servírovat oříšky, sušené ovoce, sýry nebo jiné dobroty nebo třeba podávát hlavní jídlo.

Rozměr misky: délka 26 cm a šířka 15 cm.

Skladem
395 Kč / ks
Kategorie: Servírování
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.42 kg

Dřevěný podnos z olivového dřeva

Podnos na servírování

z olivového dřeva

Dřevěná miska na servírování s atypickým tvarem je vyrobena z olivového dřeva a hodí na servírování jak hlavního chodu jídla, tak i dezertů, ale i jako miska na  sušenky, pagáče, sušené i čerstvé ovoce nebo oříšky. Miska má jedinečnou kresbu dřeva a odstín, který se mění každým dalším stolováním. Je to ruční výroba, proto co kus, to originál. Miska je ošetřená olejem.

Je ručně vyrobena z olivového dřeva a každý kus je originál. Během doby používání mění olivové dřevo barvu a níže najdete pár tipů jak barvu dřeva oživit.

Olivová miska může být také skvělý dárek pro vaše nejbližší. Dřevo se hodí do každého interiéru!

Dřevěná miska (podnos) má tyto parametry:

Délka: 26 cm
Šířka: 15 cm
Výška: 2,5 cm
Materiál: 100% masivní přírodní olivovník

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet, proto se nemusíte bát, že by se jim během přepravy k vám něco stalo.

Dřevěný podnos z olivového dřeva

Olivové dřevo

Olivovník pochází z Asie, i když ho dnes můžeme vidět ve středozemních oblastech Evropy stále častěji. Je to dlouhověký strom, roste i několik set let. Od vysazení trvá minimálně 40 let, než dosáhne dostatečné velikosti, aby mohl plodit olivy. Je pokácet teprve, když plodit přestane, a to obvykle ve stáří kolem 350-600 let. Nejstarší olivovník pochází z Kréty a jeho stáří se odhaduje na několik tisíc let. Strom má v průměru 4,67 m a jeho obvod měří 12,5 m. Tento strom byl v roce 1997 prohlášen za národní památku.

Olivové dřevo je vysoce ceněno odborníky a je považováno za jedno z nejlepších na světě. Je velmi odolné, má antibakteriální vlastnosti a originální barvu. Má vysokou tvrdost, nádhernou kresbu, mimořádnou odolnost proti oděru a regenerační schopnosti.

Dřevěný podnos z olivového dřeva

RADY A TIPY

  • Po doručení doporučuji opláchnout, usušit a natřít panenským olivovým olejem pomocí papírového ubrousku. Zajistí se tak lepší odolnost proti vlhku a zvýrazní se kresba dřeva.
  • Příležitostně dřevěný výrobek znovu ošetřete olivovým olejem. 
  • Po použití opláchněte teplou vodou se saponátem a osušte.
  • Nikdy nemyjte dřevěné výrobky v myčce nádobí.
  • Nepatří do mikrovlnné trouby ani do lednice (extrémní teploty a dlouhodobá vlhkost by ji znehodnotily).
  • Nevystavujte vysoké vlhkosti, dřevo se může zkroutit nebo jinak poškodit.
  • Nevystavujte vysokým teplotám.
  • Nepokládejte na dřevo horké nádobí.

Buchty na páře se zelím

inspirace na recepty

#kynuté knedlíky se zelím

BUCHTY NA PÁŘE patří k tradičním slovenským receptům a já je opět trochu „upgradovala“ plnkou ze zelí a zkaramelizované cibulky. Tradičním je i DŘEVO, na kterém buchty můžete servírovat.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PK Avatar autora | 21.8.2022
Krásný a funkční.
5
Avatar autora | 15.5.2022
nádherná kresba dreva. Misku sme podľa tvojho doporučenia natreli olivovým olejom a úplne prekukla. Ďakujeme za výborný tip!

‚‚Moje vlastní značka Made by Kristína vznikla v roce 2016, přejmenováním mého profilu na sociálních sítích, který předtím nesl název Jsem MasterChef. Každému svému příspěvku – receptu jsem dodala logo a černé pozadí a z toho vychází minimalistický design, který si držím dodnes. Přenesla jsem ho i do kuchařské knihy #UPGRADE a také na webové stránky, které pravidelně doplňuji o recepty a doporučené pomůcky do kuchyně. Pod značkou Made by Kristína vznikla i originální, na míru a lokálně vyrobená kolekce #UPGRADE, za jejíž kvalitou pevně stojím a sama v kuchyni i v životě používám.’’

Kristína Nemčková