#Pravý čokoládový dort se šlehačkou

BEZLEPKOVÝ ČOKOLÁDOVÝ DORT, který si zamiluje každý. Ráda jsem ho pekla své americké rodině, u které jsem strávila celý jeden rok. A když je příležitost, chuť a čerstvé ovoce, ráda si ho zopakuju. 

Pravý čokoládový dort s malinami

Suroviny

  • 125 g másla + kousek na vymaštění formy
  • 250 g horké čokolády
  • 6 vajec
  • 150 g krupicového cukru
  • 3 lžíce likéru Grand Marnier nebo jiného pomerančového likéru
  • Nastrouhaná kůra z 1 pomeranče
  • 500 ml smetany ke šlehání
  • 1 lžička vanilkového extraktu
  • Čerstvé ovoce nebo kakao (nejlépe pravé holandské) na poprášení
  • Hrubá mouka na vysypání formy

Recept

Čokoládu rozpustím ve vodní lázni a rozmíchám v ní máslo. V misce si prošlehám 2 celá vejce a 4 žloutky, přidám 50 g krupicového cukru a opatrně vmíchám čokoládovou směs, 2 lžíce likéru a pomerančovou kůru.

V samostatné misce ši ušlehám 4 bílky, přidám 100 g cukru a vyšlehám z nich pevný sníh. Zlehka zamíchám do čokoládové směsi.

Formu vymažu máslem a vysypu hrubou moukou. Používám formu o průměru cca 24 cm. Troubu předehřeju na 180 °C (horkovzdušenou na 160 °C) a naliju směs do formy.

Peču asi 35 - 40 minut. Čekám, až okraje vyběhnou a popraskají, ale střed se ještě mírně chvěje.

Nechám vychladnout a opatrně přenesu z formy na servírovací talíř. Vyšlehám si šlehačku, přidám 1 lžíci likéru a vanilkového extraktu. Opatrně vše kladu do dortové prohlubně a na závěr popráším kakaem a dozdobím dle fantazie.

Můj tip

Šlehačku opatrně pokládám kleštěmi na zmrzlinu, díky tomu se vytvoří pěkné obláčky. Zdobím čerstvým ovocem, nebo kousky pomerančové a citrónové kůry, čerstvými jedlými květy nebo třeba jen popráším kakaem. Čím víc si dort vymazlíte, tím bude krásnější! :-)

Dobrou chuť,
vaše Kristína

 

Kika_sdileni2

Pochlubte se, jak se vám povedl můj recept

Moc mě těší, že vaříte podle mých receptů. Sdílejte vaše výtvory na Instagramu nebo Facebooku a nezapomeňte mě označit! Ty nejlepší z nich budu ráda sdílet zase já.

Logo Instagram @made_by_kristina
Logo Facebook Made by Kristina

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů a jejich inovací, obsahuje tedy celkem 91 receptů. Kniha k vám dorazí v dárkovém balení - v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce a když koupíte 2 ks (pro sebe a jako dárek pro někoho blízkého), máte dopravu a další bavlněnou tašku zdarma! Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Na balení každé zásilky si dáváme záležet a zasíláme ji téměř do všech zemí EU.