#Nejlepší čokoládový dort

Tento dort je plný čokolády a nejde ho zkazit! Používám jej i jako základ pro zákusek, který doplním ovocem, šlehačkou nebo creme fraiche.

coko_dort3

Suroviny

  • 250 g mléčné čokolády na vaření
  • 250 g tmavé čokolády (podíl kakaa min 50 %)
  • 250 g másla
  • 12 vajec
  • 40 g třtinového cukru
  • 35 g mouky
  • 1 lžíce kvalitní kakao (na posypání)

Recept

Nejdříve si ve vodní lázni rozpustím obě čokolády společně s máslem a dám stranou vystydnou. Používám jenom kvalitní čokoládu, odrazí se to na chuti dortu.
Rozdělím si vajíčka na žloutky a bílky.
Žloutky si rozmixuji s cukrem do pěny, přiliji čokoládovou polevu a přidám mouku. Bílky vyšlehám do sněhu a postupně přidávám do žloutkové směsi.
Předehřeji si horkovzdušnou troubu na 160 °C. Formu o průměru 26 cm si vyložím pečícím papírem a to i po krajích a naplním ji těstem. Peču 15 minut. Vyndám z trouby, překryji velkým talířem a nechám venku vychladnout. Těsto je po upečení ještě tekuté, ale nebojte, to je správně! Po vystydnutí přendám do lednice a nechám chladnout do druhého dne.
Druhý den dort vytáhnu z formy, sundám pečící papír a opatrně přenesu na podnos. Posypu kakaem a podávam.

Můj tip

Tento recept často používám i na pečení menších dortíčků v silikónové formě a pak podávam s creme fraiche dochuceným s vanilkovým cukrem a omáčkou z pomerančů. Čokoláda dokonále chutná s kyselejším ovocem jako napřiklad ostružiny, maliny nebo s pomeranči.

Dobrou chuť,
vaše Kristína

made_by_kristina_sdilejte

Pochlubte se, jak se vám to povedlo

Moc mě těší, že vaříte podle mých receptů. Sdílejte vaše výtvory na Instagramu nebo Facebooku a nezapomeňte mě označit! Ty nejlepší z nich budu ráda sdílet zase já.

Logo Instagram @made_by_kristina
Logo Facebook Made by Kristina

 

Made by You

Nebojte se v kuchyni experimentovat a zkoušet nové věci! Tady najdete ukázku toho, jak se tenhle recept povedl ostatním.