#Mixit cheesecake

Ráno před školou nejčastěji snídám müsli s jogurtem. Částečně proto, že si nic jiného nestíhám přichystat, ale taky mi to chutná. U müsli je pro mě důležité, aby nebylo moc sladké. Zároveň mi ale často chybí kyselost a zajímavé koření. Když přišla možnost namixovat si vlastní müsli, neváhala jsem ani minutu. Můj #UPGRADE MIX je na světě, teda přesněji na Mixit.cz! A to bych nebyla já, kdybych z něj taky něco neupekla - CHEESECAKE. Zkuste to taky! 

mixit_cheesecake6

Suroviny

Na korpus:

Na krém:

 • 150 ml smetany ke šlehání
 • 5 vajec
 • 2 balíčky vanilkového cukru
 • 100 g moučkového cukru
 • 2 zakysané smetany
 • 1 vanilkový lusk
 • 500 g krémového sýru (doporučuji Philadelphii nebo Lučinu, případně kombinace obou v poměru 1:1)

Recept

Odvážím si potřebnou dávku müsli z #Upgrade Mixu. V něm najdete růžovou čokoládu, mrazem sušené višně, pomeranče a pistácie, vše jemně okořeněné skořicí a kardamonem. Müsli jemně rozmixuju s rozpuštěným máslem. Směs s pomocí polévkové lžíce vtlačím na dno a do boků dortové formy o průměru 22 cm. Dortovou formu dám na plech vyložený pečicím papírem. Ten tam dávám pro případ, že by z ní vyteklo máslo - zabrání to ušpinění trouby i plechu a ušetří vám to nervy s čištěním. 

Rozmíchám vajíčka s vanilkovým a moučkovým cukrem a přiliju smetanu ke šlehání. Po chvíli míchání přidám 2 zakysané smetany, vanilku z lusku a krémový sýr. Krém naliju na korpus a peču v troubě na 150°C po dobu cca 70 minut.

Aby byl cheesecake opravdu dokonalý, používám pár triků.

 • Při pečení si do spodní části trouby dám plech s vodou. Když máte parní troubu, zapněte si páru.
 • V průběhu pečení troubu nikdy neotvírám.
 • Koláč nechávám vychladnout přímo v troubě - po upečení jen mírně otevřu dvířka. Je to důležité, protože cheesecake po upečení nabyde a při rychlém ochlazení by mohl krém spadnout.
 • Nechám vychladit přes noc v lednici.

Vychlazený cheesecake druhý den dozdobím dle fantazie. Na ten na fotce jsem použila prach z rozmixovaných pistácií, mrazem sušené višně, čerstvé borůvky a jedlé kytky. Výborně se k němu hodí i kopečky zakysané smetany smíchané s vanilkovým cukrem.

Můj tip

Vyplatí se vydržet a nechat cheesecake vychladit přes noc, aby pořádně ztuhl. Máte pak skvělou snídani!

Dobrou chuť,
vaše Kristína

 

#UPGRADE MIX by Kristína

Moji limitovanou edici müsli pro Mixit.cz pod názvem #UPGRADE Mix najdete na mém eshopu nebo přímo na stránkách Mixit.cz

 

Dalších 91 receptů najdete v mé knize #UPGRADE

DO E-SHOPU

Rodinná kuchařka #UPGRADE

Moje kuchařka #UPGRADE je plná tradičních československých receptů, o které se v knize postarala moje babička a jejich inovací, čili mých verzí. Obsahuje tedy celkem 91 receptů a dorazí k vám v dárkovém balení (v bavlněné nákupní tašce a v černé krabičce). Jenom na mém e-shopu si můžete kuchařku vybrat ze 3 jazyků - čeština, slovenština a taky angličtina a nebo si ji zakoupit v cenově zvýhodněném setu se zástěrou nebo receptářem a s dopravou zdarma! A když napíšete do poznámky v objednávce o podpis, ráda vám kuchařku podepíšu. Moc vám děkuji za podporu!

Kristina_Nemckova_UPGRADE