Keramický stojan na pečené kuře

Keramický stojan na pečení kuřete od značky Gusta vám pomůže upéct dokonale propečené a přitom šťavnaté kuře. Stojan je uvnitř dutý a lze jej naplnit marinádou nebo pivem, které se během pečení odpařuje a tím dosáhnete uchování šťavnatosti kuřete.

Rozměr stojanu (v / š): 10,5 x 13,5 cm

 

Skladem
Značka: Gusta
245 Kč / ks
Kategorie: Kuchyňské pomůcky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.6 kg

Gusta keramický stojan na pečené kuře

Keramický stojan na kuře

Gusta

Grilováním kuřete postaveném na keramickém stojanu Gusta dosáhnete perfektního propečení masa a uchováte kuře uvnitř dokonale šťavnaté. Dovnitř stojanu můžete nalít tekutinu (pivo, víno, marináda), která se bude odpařovat do kuřete a tím bude maso ještě šťavnatější.

Stojan je možné využít na gril nebo do trouby, když vám to její rozměr dovolí a doporučuji ho postavit na pekáč, kam bude případná mastnota z výpeku odkapávat a neušpiní gril ani troubu.

Keramický stojan Gusta má tyto parametry:

  • materiál: keramika (černá)
  • výška: 10,5 cm
  • šířka podstavce: 13,5 cm
  • šířka hrdla: 6,5 cm
  • hmotnost: 0,6 kg

 

 

Gusta keramický stojan na pečené kuře

Pečené kuře na stojanu

Na grilování na stojanu vám bude stačiť jedno celé kuře, oblíbené pivo a směs oblíbených bylinek. Kuře očistěte, opláchněte studenou vodou a vysušte kuchyňským papírem. Do břišní dutiny nasypte grilovací koření nebo hrst oblíbených bylinek a kuře zvenčí osolte vmasírováním solních krystálků do kůže. Do stojanu nalijte pivo (nebo víno) a kuře opatrně nasaďte na stojan. Stojan s kuřetem postavte na rozehřátý gril nebo vložte do předem předehřáté trouby. Gril přikryjte a pečte kuře přibližně 1 - 1,5 hodiny, až je kůže zlatá a křupavá a maso zcela propečené. Po upečení vytáhnete z grilu (trouby) a nechte před zakrojením chvíli odpočívat přímo na stojanu. Pak jej nakrájejte a podávejte s oblíbenou přílohou. Dobrou chuť.

 

Gusta keramický stojan na pečené kuře

RADY A TIPY

  • Před prvním použitím doporučuji stojan omýt a osušit.
  • Lze mýt v myčce na nádobí.
  • Vhodné i do mikrovlnky, trouby, na gril.
  • Uvnitř stojanu je prostor na nalití marinády, piva nebo vína, které se během grilování kuřete odpařuje a tím udrží kuře šťavnaté.

Pečené kuře

inspirace na recepty

#Šťavnaté kuře

ŠŤAVNATÉ KUŘE se vám odvděčí za čas, který mu věnujete během příprav. Rovnou upozorňuji, že recept zabere 12 hodin – 6 hodin na naložení do solného roztoku, 3 hodiny na sušení v lednici a 3 hodiny na pečení. Proto doporučuji kuře připravit a naložit o půlnoci a druhý den máte perfektní oběd!

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Gusta patří pod holandskou společnost Kapimex. Založena byla v roce 2010 s vizí vytvářet inspirující a hezké produkty, pro které bude synonymem kvalita a vzhled. Společnost Kapimex patří největší mezinárodní velkoobchody s doplňky pro domácnost. Produkty pod značkou Gusta jsou vytvářeny s vášní pro potřeby dnešních spotřebitelů a patří mezi ně mramorové hmoždíře, dekorační mísy, kuchyňské pomůcky, porcelán a svícny.

Zpět do obchodu