Teflonová podložka na pečení (60 x 40 cm)

Teflonová podložka s rozměrem 60 x 40 cm je tkaná ze skleněných vláken a potažena fluorovaným polymerem, čili teflonem. Fólie je nepřilnavá, oboustranná, odolná do teploty až + 260 °C a lze jí použít až 500x z každé strany. Pro domácí účely doporučuji roztříhnout na dvě poloviny a máte k dispozici hned dvě teflonové podložky, protože většina pečících plechů v domácnostech má rozměr 40 x 30 cm.

Rozměr podložky s teflonem: 60 x 40 cm

Skladem
Značka: Silikomart
395 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
Obsahuje: 1 podložku s teflonem
Materiál: tkanina ze skleněných vláken
Rozměr: 60 x 40 cm
Vyrobeno: EU (Itálie)

Teflonová pečící podložka

Pečící podložka s teflonem

60 x 40 cm

Pečící fólie tkaná ze skleněných vláken s povrchovou teflonovou úpravou (PTFE). Podložka je oboustranná, nepřilnavá a při pečení proto není nutné používat žádný tuk. Je extrémně odolná a lze ji použít až do teploty +260 °C. Pečicí fólii lze použít až 500krát z každé strany. 

Díky nepřilnavému povrchu teflonové fólie není potřeba používat žádný tuk nebo máslo na potření pečího plechu. Dalším skvělým benefitem této pečicí podložky je její dlouhá životnost. Lze ji použít až 500x z každé strany, což znamená, že jde o ekonomicky výhodnější produkt než jednorázový pečící papír. 

Rozměr podložky 60 x 40 cm je pro větší profesionální plechy a pro domácí účely, kde rozměr pečícího plechu je přibližně 40 x 30 cm, si podložku přestřihnete na dvě poloviny. Tím získáte podložky rovnou dvě. Fólie je vhodná pro všechny druhy plechů - skleněné, plechové, smaltované, keramické. Hodí se na pečení do každé trouby - elektrické, plynové i horkovzdušné.

Teflonová podložka má tyto parametry:

 • rozměr: 60 x 40 cm (dá se rozstříhnout a tím získat dvě podložky)
 • materiál: fólie ze skleněných vláken s teflonem
 • použití: oboustranné
 • vyrobeno v EU

Po každém použití je třeba fólii omýt saponátem a dokonale vysušit.

Teflonová pečící podložka

Teflonová podložka

 • kvalitní teflonový materiál
 • sklokeramické vlákno s úpravou PTFE
 • použití v profesionálních i v domácích podmínkách
 • rozměr 60 x 40 cm s možnosti rozříznutí na dvě stejné části
 • garance tepelné odolnosti do +260 °C
 • podložka je vhodná do mrazničky, ledničky, trouby i konvektomatu
 • nepřilnavá
 • srolovatelná a dobře skladovatelná
 • po použití stačí opláchnout saponátem, vodou a osušit kuchyňskou utěrkou
 • vyrobeno v EU

Teflonová pečící podložka

Ekonomicky výhodnější než papír na pečení

Podložka je vyrobena z prvotřídních materiálů, neobsahuje žádné toxické látky a splňuje všechna doporučení CE a FDA pro styk s potravinami. Skvěle nahradí běžný pečící papír a lze ji použít až 500x z každé strany. V případě potřeby lze z ní vystříhnout požadovaný tvar, třeba specifický tvar na pečení chleba v litinovém hrnci. Tak jí využil můj táta :)

Teflonová pečící podložka

RADY A TIPY

 • Při práci s podložkou se vyvarujte ostrým předmětům, tedy na podložce nic nekrájejte!
 • Podložku po použití umyjte saponátem a teplou vodou a osušte.
 • Pro uskladnění lze srolovat.

Profiterolky

inspirace na recepty

#profiterolky

Podložku Air Mat využijete při pečení dezertů z odpalovaného těsta jako třeba PROFITEROLEK. V originálu Chou à la crème, z francouzštiny "malá výhra" nebo "dárek", je typický malý francouzský dezert z odpalovaného těsta plněný sladkou náplní, žloutkovým krémem, pralinkovou pastou, šlehačkou nebo zmrzlinou. Recept jsem rozdělila na jednotlivé komponenty a můžete je využít i po částech. Třeba z odpalovaného těsta vytvoříte klasické větrníky a recept na základní žloutkový krém, Creme Mousseline, se vám bude hodit i při pečení dortů nebo jiných dezertů. 

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Silikomart je italská společnost se sídlem u Benátek, která se již mnoho let věnuje především výrobě silikonových forem a potřeb pro pekařství a cukrářství, ale i pro výrobu zmrzliny.

Společnost ve svých laboratořích a vývojových střediscích neustále inovuje sortiment a přichází nejen s novými tvary, ale i technickými a materiálovými řešeními. Její silikonové formy jsou vyráběny nejmodernějšími technologiemi a vyznačují se skutečně jedinečnou maximální kvalitou.

Zpět do obchodu