Silikonová podložka na krajku (různé motívy)

Profesionální silikonová šablona na výrobu jedlé krajky s dekorem. Forma má jemný reliéf, do kterého se vetře cukrářská hmota na výrobu krajek a nechá se ve formě zaschnout. 

Balení obsahuje 1 ks formy, na výběr z více dekorů a rozměr každé formy je: 8 x 40 cm

Varianta
Skladem
Značka: Silikomart
345 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 2 roky
Obsahuje: 1 podložku s jemným reliéfem pro výrobu cukrových krajek
Materiál: silikon
Rozměr: 8 x 40 cm
Vyrobeno: EU (Itálie)

Silikonová forma na krajku

Silikonová šablona na jedlou krajku

Silikomart

Profesionální silikonová šablona na výrobu jedlé krajky od značky Silikomart je vyrobena z vysoce kvalitního nezávadného silikonu. Šablona na krajku je nelepící a protiskluzová. Má vysokou tepelnou odolnost v rozsahu od -60°C do +260°C, díky čemuž se dá využít v mrazáku, troubě nebo v konvektomatu. Podložka se nevymazává žádným tukem a lze ji po použití mýt v myčce na nádobí. Podložka od značky Silikomart je vyrobena v Itálii (EU) a pyšní se vysokou stabilitou a výdrží.

Jedlá krajka je prvek, který si všimne každý na vašem dezertu nebo dortu!

Hmotu na krajku si snadno vyrobíte doma s běžně dostupných surovin nebo se dá hotová hmota koupit. Jedlou krajku využijete na zdobení dortů nebo já jí používám na zdobení vánočních medovníků, protože se mi nechce zdobit bílkovou polevou.

Materiál: silikon
Rozměr: šířka 8 cm, délka 40 cm, tloušťka 1,8 mm
Počet otvorů na šabloně: každá šablona obsahuje různý počet reliéfů
Vyrobeno: EU (Itálie)

Silikonová forma na krajku

Jedlá krajka povýší každý dezert

silikonová šablona

Použití šablony je snadné. Cukrářská hmota (Sugar Veil, Magic Decor nebo jiná) se pomocí kuchařské stěrky vetře do šablony na krajku a nechá "usušit" několik hodin při pokojové teplotě nebo se dá čas urychlit sušením v troubě. Pak už stačí ohnutím silikonové formy opatrně vyndat hotovou krajku a tu ihned využít na dekorování.

Na výběr z dekorů:

 • srdíčka
 • lístky
 • motýli

Silikonová forma na krajku

Silikon

 • velice kvalitní silikonový materiál
 • pro domácí i profesionální tvoření
 • rozměr šablony 8 x 40 cm, svou délkou padne na většinu plechů
 • garance odolnosti je od -60 °C do +260 °C
 • forma je vhodná do mrazničky, ledničky, trouby i konvektomatu
 • protiskluzová a nepřilnavá
 • srolovatelná a dobře skladná
 • po použití stačí opláchnout saponátem a vodou
 • vyrobeno v EU (Itálie)

Silikonová forma na krajku

RADY A TIPY

 • Při práci s podložkou se vyvarujte ostrým předmětům.
 • Podložku po použití umyjte saponátem a teplou vodou a osušte.
 • Pro uskladnění lze srolovat.

Jak na jedlou krajku

Nic se neděje, když se krajka napoprvé nepodaří - chce to trochu více zkušeností a zručností. Praxí vychytáte ten správný poměr i čas na sušení a jedlá krajka pak bude pro vás hračkou.

Silikonová forma na krajku

Hmota na jedlou krajku

Doporučuji si koupit hotovou směs, ušetří vám to čas i trápení se správným poměrem ingrediencií. Nabízí se hmoty pod značkami Sugar Veil, Magic Decor nebo jiné. Směs si můžete zabarvit dle fantazie gelovým potravinářským barvivem AF nebo si koupit přímo barevnou hmotu.

Nanášení hmoty na šablonu

Hmota se na šablonu nanáší cukrářskou stěrkou a roztírá se oběma směry, dokud není šablona zcela naplněná ve všech otvorech. Je důležité, aby ve formě zůstalo nevyplněné místo, jinak bude krajka po usušení narušena a při vyndávání se může roztrhnout.

Sušení a manipulace s krajkou

Hmotou naplněná silikonová forma se nechá sušit na suchém a dobře větratelném místě, nejlépe při pokojové teplotě. Čas na sušení je variabilní a zabere od 5 - 12 hodin. Čas se dá urýchlit sušením v troubě a to zabere při teplotě sušení 50 °C zkrátit na přibližně 15 - 30 minut. Jestli je krajka hotová zjistíte lehkým tahem a když půjde krajku z formy vyloupnout, máte vyhráno. Krajka by se po usušení neměla lepit k prstům!

Dekorování krajkou

S hotovou krajkou by se mělo pracovat velice rychle a co nejméně držet v rukách, protože tělesným teplem se ohřeje a může se začít lepit. Přiložením na dort se krajka uchytí, nebo dá se cukrářským štětcem potřít vodou plochu, kde chcete krajku přichytit. Pozor - máte jenom jeden pokus. Přichycená krajka už nejde posunout. Když vám usušená hotová krajka zůstane, odložte si ji mezi dva pečící papíry do lednice a využijte při dalším dekorování.

Mangový dort

inspirace na recepty

#mangový dort

Tento mangový dort pro mě znamená hodně! Napekla jsem ho jenom tak pro moderátory Ranní show Evropy2 a zanesla na recepci rádia (červen 2017). Není to jednoduchý recept a napíšu vám ho sem přesně tak, jak jsem ho pekla tehdy. Přidám vám ale jeden trik, který vám usnadní práci. Držím vám palce a děkuji za několikaletou podporu!

JDU NA RECEPT

Silikonová podložka na cukrářskou krajku

Silikonová podložka Silikomart na cukrářskou krajku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Silikomart je italská společnost se sídlem u Benátek, která se již mnoho let věnuje především výrobě silikonových forem a potřeb pro pekařství a cukrářství, ale i pro výrobu zmrzliny.

Společnost ve svých laboratořích a vývojových střediscích neustále inovuje sortiment a přichází nejen s novými tvary, ale i technickými a materiálovými řešeními. Její silikonové formy jsou vyráběny nejmodernějšími technologiemi a vyznačují se skutečně jedinečnou maximální kvalitou.

Zpět do obchodu