Sada ráfků Tarte ring 2 ks (Ø 15 cm)

Sada 2 děrovaných ráfků z termoplastu využijete při pečení tartaletek nebo jiných dezertů. Díky děrovaní se těsto v ráfku propeče i z bočních stran.

V balení obsahuje 2 ks forem s rozměrem každá Ø 15 cm a výška 2 cm.

Skladem
Značka: Silikomart
495 Kč / sada
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.25 kg
Sada obsahuje: 2 formy (ráfky)
Rozměr formy: Ø 15 cm, výška 2 cm
Materiál: nerezová ocel

Silikomart sada ráfků 2 ks

Sada forem na tartaletky (2 ks)

Silikomart

Sadu 2 kusů děrovaných ráfků s průměry 15 cm ze speciálně vyvinutého termoplastu série Tarte 4.0 od značky Silikomart oceníte zejména při pečení tartaletek. Stačí je postavit na pečící podložku a naplnit těstem či hmotou. Tartaletkový ráfek umožní přesně vytvarovat korpus dortu, přesně vyřezat horní okraj těsta kolem ráfku a následně v něm upéct korpus.

Speciální termoplastický materiál na formách je nedeformovatelný, neoxiduje, je nepřilnavý, nemusí se vytírat máslem a je omyvatelný v myčce. Okraje ráfku jsou děrované, co zabezpečí rovnoměrné propečení bočních stran pečeného korpusu. Ráfek je možné použít i jako vykrajovátko.

Před pečením si postavte kruhy na pečicí papír nebo nejlépe na Air Mat podložku. Když připravujete tart či koláč, kde si těsto předem vyválíte, přenesete do ráfku, přitlačíte k okrajům a zbylé přečnívající části kolem horní hrany ráfku opatrně ostrým nožem odříznete.

Tento děrovaný kruh využívám při pečení základního korpusu na tarty.

Sada 2 ráfků má tyto parametry: 

Průměr každého ráfku: 15 cm
Výška: 2 cm
Materiál: thermoplast
Vyrobeno: Itálie

Silikomart sada ráfků 2 ks

sada ráfků na tartaletky

2 kusů, Ø 15 cm

Tyto kruhové formičky využívám při pečení tartaletek. Naučila jsem se je používat během studia na škole Le Cordon Bleu v Londýně a staly se mým pomocníkem při pečení. Doporučuji jejich použití v kombinaci se speciální perforovanou silikonovou podložkou na pečení Air Mat. Ta stejně jako performace na ráfku díky své struktuře zabezpečí správné propečení korpusu i zespodu.

Silikomart sada ráfků 2 ks

RADY A TIPY

  • Při práci s kruhovým ráfkem doporučuji pracovat s vychlazeným těstem. Lépe se bude tvarovat a nepotrhá se.
  • Těsto rozválejte válečkem mezi dvěmi pečícími papíry, aby se vám nepřilepilo k podložce.
  • Připravte si plech vyložený pečící podložkou (doporučuji Air Mat), do středu kterého položte ráfek.
  • Před plněním formy sundejte z těsta vrchní vrstvu papíru, opatrně přeneste do ráfku a odstraňte i druhou vrstvu papíru.
  • Prsty přitlačte těsto kolem stran až dolů a dávejte pozor, aby se dostalo i do rohů k podložce.
  • Zbylé okraje kolem formy ořízněte malým ostrým nožem a opět dejte do lednice vychladit.
  • Ihned po upečení a vytažení z trouby oddělte tart od formy pomocí tenkého nože a nechte vystydnout.

Pistáciový tart s hruškou

inspirace na recepty

#pistáciový tart s hruškou

Základní vrstvu tartu tvoří křehké těsto pâte sablée a vrstvy krému. Pro dokonalé propečení korpusu i pečeného pistáciového krému doporučuji použít děrovaný ráfek na tarty. Kombinace pistácie a vanilkové hrušky vás mile překvapí. Vyzkoušejte si upéct tento recept, stačí kliknout na fotku tartu.

JDU NA RECEPT

Silikomart forma a podložka Air Mat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Silikomart je italská společnost se sídlem u Benátek, která se již mnoho let věnuje především výrobě silikonových forem a potřeb pro pekařství a cukrářství, ale i pro výrobu zmrzliny.

Společnost ve svých laboratořích a vývojových střediscích neustále inovuje sortiment a přichází nejen s novými tvary, ale i technickými a materiálovými řešeními. Její silikonové formy jsou vyráběny nejmodernějšími technologiemi a vyznačují se skutečně jedinečnou maximální kvalitou.

Zpět do obchodu