Rychlovarná konvice GUZZANTI GZ 205

Rychlovarná konvice Guzzanti GZ 205 s objemem 1,7 l je vybavena ovládacím panelem s možností nastavení 6 teplot dle připravovaného nápoje a s funkcí udržení teploty vody po dobu 30 minut po automatickém vypnutí. Bezpečnost provozu zaručuje ochrana proti přehřátí.

Rozměr konvice: 30,5 x 21,5 x 21,5 cm

Skladem
Značka: Guzzanti
795 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.2 kg
Rozměr konvice Guzzanti GZ 205: 30,5 x 21,5 x 21,5 cm
Příkon: 2000 W (230 V ~)
Barva: nerez (stříbrná)

Guzzanti konvice GZ 205

Rychlovarná konvice

GUZZANTI GZ 205

Rychlovarná konvice GZ 205 od značky Guzzanti má elegantní skleněný design a zaujme na první pohled. Konvice s objemem 1,7 litru zvládne uvařit vodu na čaj nebo kávu pro celou rodinu.

Na rukojeti je konvice vybavena akustickým ovládacím panelem se 6 teplotami. V závislosti na typu připravovaného nápoje se zvolí požadovaná teplota a po jejím dosažení se konvice automaticky přepne na funkci udržování teploty, aby voda zůstala v konstantní teplotě až po dobu 30 minut.

To je funkce dělaná jako pro mě - vždy zapomenu, že jsem si dala vařit vodu.

Nastavení správné teploty:

 • 70 °C: jemný japonský čaj
 • 80 °C: zelený čaj, instantní nápoje
 • 85 °C: bílý čaj
 • 90 °C: Oolong (polozelený čaj)
 • 95 °C: FrenchPress, překapávaná káva
 • 100 °C: černý čaj

Rychlovarná konvice Guzzanti GZ 205 je vyrobena z kvalitního varného skla, její topné těleso je skryto uvnitř konvice a disponuje ochranou proti přehřátí. Pokud se zahájí ohřev bez dostatečného množství vody v konvici, ohřev se automaticky vypne a ozve se akustická signalizace. Konvice je vybavena filtrem vodního kamene.

Konvice má tyto parametry:

Příkon spotřebiče: 2000 W (230 V ~)
Rozměr: 30,5 x 21,5 x 21,5 cm
Váha: 1,2 kg
Barva přístroje: nerez (stříbrná) a sklo

Guzzanti konvice GZ 205

rychlovarná konvice

guzzanti GZ 205

 • Nádoba z vysoce kvalitního varného skla
 • Objem 1,7 l
 • Ovládací panel se 6 teplotami (70 - 100 °C)
 • Funkce udržování nastavené teploty po dobu 30 minut
 • Odnímatelná základna s 360° konektorem
 • Průhledný vodoznak
 • Automatické otevírání víka
 • Ochrana proti přehřátí
 • Skrytá topná spirála
 • Navíjení napájecího kabelu
 • STRIX konektor
 • Příkon 2000 W, 220 – 240 V, 50 Hz

Guzzanti GZ 205

RADY A TIPY

 • Konvici nepoužívejte k jiným účelům než je ohřev vody (není určena na vaření párků, polévky nebo omáček!)
 • Nesmí se mýt v myčce na nádobí.
 • Pro vyčištění odpojte konvici od elektrické sítě a nechte ji vychladnout. Konvici a základnu utřete měkkou vlhkou utěrkou a před zapojením se ujistěte, zda je zástrčka suchá.

Guzzanti konvice GZ 205

Něco málo o čaji

historie

Jako o všem, i o původu počátku čaje se vedou spory. Legenda praví, že čínský císař vládnoucí 2800 let před našim letopočtem si během svých meditací v přírodě vařil nápoje z různých bylin, které byly v lese dostupné. A tak si uvařil i lístky z čajovníku a jako první ochutnal čaj. Jak to doopravdy bylo není známe, ale Čína se považuje rozhodně za krajinu, kde byl objeven čajovník jako rostlina. Až v 17. století se dostal do Evropy a největší "promo" mu rozhodně udělala Anglie v 19.století, když ve svých kolóniach v Indii a na Ceyloně založili čajové plantáže. Tak se stal čaj druhým nejrozšířenějším nápojem na světě, hned po vodě.

tipy čaje

Existuje mnoho typů čaje, nejpopulárnější je černý, oolong, zelený a bílý. Všechny čaje pochází ze stejné stálozelené rostliny - Camellia sinensis, neboli čajovníku. Čaje lze míchat s téměř čímkoliv, bylinkami, květy, kořením, semínky apod. Existují také druhy čaje, které jsou skutečnými čaji s kořením nebo jinými látkami určenými k aromatizaci. Earl grey, například, je černý čaj s kůrou bergamonu nebo olejem.

výhody čaje

Šálek čaje v sobě nese přírodní vitaminy, minerály a antioxidanty. Bylo zjištěno, že pití čaje je prospěšné pro lidský organizmus. Rehydratuje tělo a jeho zdravé antioxidanty poskytují ochranu před širokou škálou nemocí. Čaj může být osvěžujícím startem po ránu, uklidňující přestávkou od zaneprázdněného dne, nebo příjemným způsobem uvolnění a relaxace každý večer – to vše přispívá ke zdravé mysli, tělu a duši.

louhování čaje

Každý čaj by se měl vařit při konkrétní teplotě pro správné vychutnání a ocenění všech přirozených a aromatických chutí. U jemnějších čajů hrozí riziko spálení při běžných teplotách louhování a proto by měl být louhován při nižší teplotě pro optimalizaci chutě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Guzzanti byla založena roku 2007. Jejím cílem je přivést na trh nejžádanější výrobky v neotřelém designu, výborné kvalitě a skutečně krásných obalech, což oceňují zákazníci v řadě zemí. Sortiment firmy se postupně rozrůstá a v současné době zahrnuje většinu spotřebičů pro domácnost – od kuchyňských spotřebičů, přes sortiment chlazení, přístroje na úpravu vzduchu až po velmi oblíbené šicí stroje. Za rostoucím úspěchem na trhu stojí také zkušené německé designové studio, které ve spolupráci s výrobním závodem již řadu let připravuje nové návrhy do výroby. Nabídka značky Guzzanti zahrnuje vestavné trouby, pečicí i mikrovlnné, všechny druhy varných desek, odsavače par, vestavné myčky nádobí, ale i široký sortiment vestavných vinoték.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení