Nordic Ware forma na bábovku (2,84 l)

Univerzální forma nejen na bábovku od značky NORDIC WARE má moderní provedení v grafitově černé a neměla by chybět v žádné kuchyni. Bábovka je opravdu ten nejjednodušší recept na víkendovou buchtu a chutná každému. Kvalitní forma s nepřilnavým povrchem vám zaručí, že se bábovka k formě nepřichytí.

Objem formy: 2,84 l (12 cups).

Skladem
Značka: Nordic Ware
1 255 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 10 let
Hmotnost: 1.5 kg

Nordic Ware forma na bábovku

Forma na bábovku

Nordic ware

Tradiční forma na bábovku od značky NORDIC WARE je z masivního litého hliníku, který zajišťuje perfektní rozvod tepla. Výrobce dokonce doporučuje snížit teplotu při pečení až o 10-15°C, než je uvedeno v receptech, protože se forma sama dostatečně vyhřeje a díky materiálů vede teplo. Formu je možné vložit do trouby o maximální teplotě  200°C včetně.

Využití formy v kuchyni je všestranné a nejvíc ji užijete na pečení klasických bábovek. Příprava i s pečením vám nezabere více než 30-40 minut. Forma se skvěle hodí i na zeleninové rosoly, připravované za studena, nebo třeba i na pečené slané koláče.

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet a tak se nemusíte bát, že se cokoliv poškodí během přepravy. 

Ve formě na bábovku peču recept na BABKU, vyzkoušejte!

Forma má tyto parametry:

Materiál: masivní litý hliník
Průměr formy: 26 cm
Výška: 9,65 cm
Objem: 2,84 l
Hmotnost: 1,5 kg

 

Nordic Ware forma na bábovku

Forma na pečení bábovky

z litého hliníku

Tento oblíbený vintage tvar bábovky pochází z prvopočátků společnosti Nordic Ware, tedy z 50. let. Hodí se pro každou příležitost, ať už to bude obyčejné nedělní sousedské či rodinné posezení nad čajem či kávou, návštěva blízkých či slavnostní oslava.​ Firma Nordic Ware uvedla v roce 2020 na trh tento, pro své formy dosud netradiční, grafitově černý odstín, hodící se do moderních kuchyní. Koláč získá nádherné obrysy, které forma zajišťuje.

  • 10 let záruka na výrobní vady
  • Vyrobeno z masivního litého hliníku
  • Nepřilnavý vnitřní povrch
  • Všechny produkty Nordic Ware jsou vyrobeny v USA
  • Forma je zdravotně nezávadná
  • Lze mýt v myčce na nádobí

Nordic Ware forma na bábovku

nordic ware

Nádherné bábovkové formy značky Nordic Ware jsou vyráběny s viditelnou péčí a to i díky tomu, že při výrobě dochází také na ruční opracování. Proces vytvoření unikátních bábovek v Nordic Ware zdokonalují už přes 70 let tak, aby formy byly nejen jedinečné ale také dokonale funkční.

Nordic Ware forma na bábovku

Hliník, který se používá pro výrobu forem, se v prvním kroku roztaví při teplotě 650 °C a následně pak vtéká jako tekutý do záchytné komory, kde tlakové rameno vtlačuje tekutý hliník do formy. Tento proces musí být rychlý, protože trvá pouze pár vteřin, než hliník ztuhne. Poté se forma otevře a je možné z ní vyjmout velice horkou, ale pevnou hliníkovou formu na bábovku. Hliník je velmi tvárný, proto mohou být formy Nordic Ware vytvarovány do nejmenšího detailu.

Nordic Ware forma na bábovku

Po odlití do příslušného tvaru má ale forma před sebou ještě dlouhou cestu, dalším krokem je oříznutí přebytečného hliníku po obvodu formy. Pak se forma odešle na další zpracování, kde prochází řadou dokončovacích procesů, včetně začišťování pomocí vibračního zařízení, ochranného postřiku proti korozi a zdrsnění povrchu. Pak je forma důkladně omyta, opatřena nástřikem nepřilnavého povrchu a vytvrzena pomocí pryskyřice bez příměsi PFOA.

Nordic Ware forma na bábovku

RADY A TIPY

  • po doručení doporučuji opláchnout a usušit
  • ihned po použití ji opláchněte teplou vodou se saponátem
  • lze mýt v myčce na nádobí
  • nepatří do mikrovlnné trouby

Koláč babka

inspirace na recepty

#babka

BABKA je pletený kynutý židovský koláč, který se chuťově nejvíc podobá vosím hnízdům od mé babičky, která najdete v naší kuchařce #UPGRADE. I proto se mi líbí název této buchty, přesně takhle totiž oslovuji ve slovenštině své babičky.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Nordic Ware Bundt

Nordic Ware Cake pan Bundt

Nordic Ware Factory Tour

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Americká značka Nordic Ware se datuje už od roku 1946, kdy firmu založili metalurgický inženýr David Dalquist společně se svou manželkou Dorothy. Do povědomí zákazníků se však firma dostala až roku 1950, kdy Davida navštívila skupina hospodyněk a požádala ho o vytvoření klasické bábovkové formy, kterou znali ze svých evropských domovin. David jejich přání vyslyšel a vytvořil světově známé Bundt, což je patentově chráněné označení bábovkových pečicích forem. Další zvrat u Nordic Ware přišel v roce 1966, kdy se v americkém městě Houston konala prestižní soutěž v pečení (Pillsbury Bake-Off) a soutěžící Ella Helfrich obsadila 2. místo právě s formou Nordic Ware s otvorem uprostřed a upekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, který zaručil slávu nejen jí, ale hlavně značce Nordic Ware, která se doslova přes noc stala hitem. Dnes má formu Nordic Ware téměř 70 miliónů domácností, a toto číslo stále roste. Společnost sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota, kde má rovněž své vývojové centrum. Značka Nordic Ware neustále obměňuje svůj prodejní sortiment o nové tvary a když je forma navržena, vytiskne se nejprve 3D model a pak se teprve začíná s výrobou. Vše od vzniku až po expedici výrobku se odehrává na jednom místě.