Microplane mlýnek na koření černý

Microplane mlýnek na tvrdé koření jako je skořice, muškátový oříšek, tonka fazole nebo jiné ořechy vám poslouží nejenom jako mlýnek, jehož hrubost mletí regulujete vlastním tlakem na vrchní část mlýnku, ale i jako úložný prostor pro skladování tvrdého koření.

Rozměr: 13 cm x průměr 4,5 cm.

Skladem
Značka: Microplane
655 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg

Microplane mlýnek na muškátový oříšek

Mlýnek na tvrdé koření

Microplane

Černý mlýnek na koření od Microplane je speciálně navržen na strouhání a skladování tvrdého koření jako je skořice nebo muškátový oříšek. Ergonomický design mlýnku je navržen ve spolupráci s šéfkuchaři a při výrobě byl brán ohled i na potřeby domácích kuchařů. Je vybaven extrémně ostrými čepeli z nerezové oceli s dlouhou životností.

Samotný střed mlýnku slouží i jako úschovný prostor pro koření. Je možné do něj uložit muškátový oříšek, ale i skořici. Mlýnek můžete pohodlně rozložit na 3 kusy a šetrně je omýt. Hrubost samotného mletí nastavujete sami díky tlaku, který vyvíjíte na vrchní část mlýnku.

Mlýnek je vybaven ze spodní strany praktickým krytem struhadla, které nejen chrání čepele před ztupením, ale také před ztrátou aroma z mleté směsi. Zároveň ochrání stůl před drobky z mlýnku.

Microplane mlýnek na tvrdé koření má tyto parametry:

Rozměr: výška 13 cm, průměr 4,5 cm
Materiál: plast, nerez
Hmotnost: 148 g

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet a tak se nemusíte bát, že se cokoliv poškodí během přepravy.

Microplane mlýnek na muškátový oříšek

Microplane®

Společnost Microplane® vznikla v roce 1990 a začala s výrobou především řezbářských nástrojů. Na to, že řezbářské nástroje dokáží skvěle posloužit i v kuchyni, přišla v roce 1994 jedna žena, která při přípravě pomerančového koláče nedokázala dobře nakrájet pomeranč na plátky. Napadlo jí použít řezbářský hoblík z dílny Microplane®, který ji překvapil ostrostí a rychlostí s jakou pomeranč naplátkoval. Právě v ten moment se zrodila ta nejostřejší struhadla světa, které doporučují i přední šéfkuchaři.

Vše u Microplane® spočívá v jediné věci – v extrémní ostrosti. Produkty Microplane® jsou vybaveny drobnými břitvami a strouhají nebo krájejí surovin bez trhání, nebo drcení, což zachovává a zintenzivňuje vůni a chuť výsledného jídla. Na technologii výroby strouhacích břitev má Microplane® registrovaný patent a výrobky Microplane® jsou používány v profesionálních, ale i domácích kuchyních po celém světě. 

Microplane mlýnek na muškátový oříšek

RADY A TIPY

  • Mlýnek se dá snadno rozložit a očistit
  • Lze mýt v myčce na nádobí
  • Hrubost mletí určujete sami vlastním tlakem
  • Střed mlýnku slouží i jako praktická dóza na koření

Koláč babka

inspirace na recepty

#babka

BABKA je pletený kynutý židovský koláč, který se chuťově nejvíc podobá vosím hnízdům od mé babičky, která najdete v naší kuchařce #UPGRADE. I proto se mi líbí název této buchty, přesně takhle totiž oslovuji ve slovenštině své babičky.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Microplane mlýnek na tvrdé koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Microplane® sídlí v americkém městě Russellville v Arkansasu a jde o dceřinou společnost Grace Manufacturing Inc., která se dlouhodobě specializuje se na výrobu přesných tenkých kovových dílů pro domácí a průmyslové použití.
S téměř 40letými zkušenostmi s fotochemickou výrobou představila společnost v roce 1990 novou formu dřevoobráběcích nástrojů a v roce 1994 následovala výroba kuchařských pomůcek. Společnost v současné době vlastní několik patentů na výrobní proces v USA a úspěšně vyrábí více než 400 produktů pro domácí potřeby a průmysl osobní péče.