Nordic Ware forma na bábovku Swirl (2,4 l)

Univerzální forma nejen na bábovku od značky NORDIC WARE má tvar vodního viru (Swirl) a zlaté provedení. Je vyrobena z litého hliníku, který zajišťuje perfektní rozvod tepla a dokonale propečení těsta. Tato forma je univerzální a neměla by chybět v žádné kuchyni. Bábovka je opravdu ten nejjednodušší recept na víkendovou buchtu a chutná každému. Kvalitní forma s nepřilnavým povrchem vám zaručí, že se bábovka k formě nepřichytí.

Objem formy: 2,36 l (10 cups - hrnků).

Skladem
Značka: Nordic Ware
1 095 Kč / ks
Kategorie: Pomůcky do kuchyně
Záruka: 10 let
Hmotnost: 0.6 kg

Nordic Ware forma na bábovku

Forma na bábovku "vodní vír"

Nordic ware

Poznejte nádherný design ve tvaru vodního viru (Swirl) elegantní pečící formy na bábovku od značky NORDIC WARE! Je vyrobena z masivního litého hliníku, který zajišťuje perfektní rozvod tepla. Výrobce dokonce doporučuje snížit teplotu při pečení až o 10-15°C, než je uvedeno v receptech, protože se forma sama dostatečně vyhřeje a díky materiálů vede dokonale teplo. Vnitřní nepřilnavý povrch zaručí snadné pečení. Formu je možné vložit do trouby o maximální teplotě  200°C včetně.

Ve formě na bábovku lze upéct i kynutú buchtu BABKA, vyzkoušejte!

Forma Nordic Ware Swirl má tyto parametry:

Materiál: masivní litý hliník
Rozměr formy: Ø 25,5 cm, výška 9,1 cm
Objem: 2,36 l (10 cups = hrnků)
Hmotnost: 0,60 kg
Barva: zlatá

Nordic Ware forma na bábovku

Využití formy v kuchyni je všestranné a nejvíc ji užijete na pečení klasických bábovek. Příprava i s pečením vám nezabere více než 30-40 minut. Forma se skvěle hodí i na nepečené dezerty, zeleninové rosoly, nebo třeba i na pečené slané koláče.

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet a tak se nemusíte bát, že se cokoliv poškodí během přepravy.

 • vyrobeno z masivního litého hliníku
 • nepřilnavý vnitřní povrch
 • vyrobena v USA
 • forma je zdravotně nezávadná
 • lze mýt v myčce na nádobí

Nordic Ware forma na bábovku

Forma na pečení bábovky

z litého hliníku

Tento tvar bábovky se hodí pro každou příležitost, ať už to bude obyčejné nedělní sousedské či rodinné posezení nad čajem či kávou, návštěva blízkých či slavnostní oslava.​ Koláč získá nádherné obrysy, které forma zajišťuje.

 • vyrobeno z masivního litého hliníku
 • nepřilnavý vnitřní povrch
 • vyrobena v USA
 • forma je zdravotně nezávadná
 • lze mýt v myčce na nádobí

Nordic Ware forma na bábovku

nordic ware

Nádherné bábovkové formy značky Nordic Ware jsou vyráběny s viditelnou péčí a to i díky tomu, že při výrobě dochází také na ruční opracování. Proces vytvoření unikátních bábovek v Nordic Ware zdokonalují už přes 70 let tak, aby formy byly nejen jedinečné ale také dokonale funkční.

Nordic Ware forma na bábovku

Hliník, který se používá pro výrobu forem, se v prvním kroku roztaví při teplotě 650 °C a následně pak vtéká jako tekutý do záchytné komory, kde tlakové rameno vtlačuje tekutý hliník do formy. Tento proces musí být rychlý, protože trvá pouze pár vteřin, než hliník ztuhne. Poté se forma otevře a je možné z ní vyjmout velice horkou, ale pevnou hliníkovou formu na bábovku. Hliník je velmi tvárný, proto mohou být formy Nordic Ware vytvarovány do nejmenšího detailu.

Nordic Ware forma na bábovku

Po odlití do příslušného tvaru má ale forma před sebou ještě dlouhou cestu, dalším krokem je oříznutí přebytečného hliníku po obvodu formy. Pak se forma odešle na další zpracování, kde prochází řadou dokončovacích procesů, včetně začišťování pomocí vibračního zařízení, ochranného postřiku proti korozi a zdrsnění povrchu. Pak je forma důkladně omyta, opatřena nástřikem nepřilnavého povrchu a vytvrzena pomocí pryskyřice bez příměsi PFOA.

Nordic Ware forma na bábovku

RADY A TIPY

 • po doručení doporučuji opláchnout a usušit
 • ihned po použití ji opláchněte teplou vodou se saponátem
 • lze mýt v myčce na nádobí
 • nepatří do mikrovlnné trouby

Bábovka

inspirace na recepty

#bábovka

Základní recept na bábovku, který zvládne i malé dítě. Není na něm co zkazit. Recept lze dokonce využít i pro jiné koláče nebo dortové korpusy, ve kterých bych doporučila mouku nakombinovat (poměr uvádím v tipech přímo pod receptem). 

JDU NA RECEPT

Bábovka z tvarohu

#Tvarohová bábovka

Přepadla vás nepřekonatelná chuť na sladké? Známe to všichni a tady je řešení! Vláčná TVAROHOVÁ BÁBOVKA vám nezabere moc času a splní všechna vaše očekávaní.

JDU NA RECEPT

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Jak pečovat o formu Nordic Ware

Nordic Ware Factory Tour

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MN Avatar autora | 17.11.2023
Spokojenost

Americká značka Nordic Ware se datuje už od roku 1946, kdy firmu založili metalurgický inženýr David Dalquist společně se svou manželkou Dorothy. Do povědomí zákazníků se však firma dostala až roku 1950, kdy Davida navštívila skupina hospodyněk a požádala ho o vytvoření klasické bábovkové formy, kterou znali ze svých evropských domovin. David jejich přání vyslyšel a vytvořil světově známé Bundt, což je patentově chráněné označení bábovkových pečicích forem. Další zvrat u Nordic Ware přišel v roce 1966, kdy se v americkém městě Houston konala prestižní soutěž v pečení (Pillsbury Bake-Off) a soutěžící Ella Helfrich obsadila 2. místo právě s formou Nordic Ware s otvorem uprostřed a upekla dnes už ikonický recept Fudge Tunel, který zaručil slávu nejen jí, ale hlavně značce Nordic Ware, která se doslova přes noc stala hitem. Dnes má formu Nordic Ware téměř 70 miliónů domácností, a toto číslo stále roste. Společnost sídlí v Minneapolis ve státě Minnesota, kde má rovněž své vývojové centrum. Značka Nordic Ware neustále obměňuje svůj prodejní sortiment o nové tvary a když je forma navržena, vytiskne se nejprve 3D model a pak se teprve začíná s výrobou. Vše od vzniku až po expedici výrobku se odehrává na jednom místě.

Zpět do obchodu