Masívní krájecí deska z akácie (42 x 30 x 4 cm)

Masivní dřevěné prkénko na krájení z akácie je nepostradatelným pomocníkem při každém vaření. Jeho velkorysá plocha poskytuje dostateční prostor na krájení, tak i na odložení nakrájených surovin a využití najde jak v domácích, tak i profesionální kuchyni. Deska se dá využít i na servírování. Já jí ráda využívám při grilování a servíruji na ní grilované maso.

Rozměr desky: 42 x 30 x 4 cm

Skladem
Značka: Kesper
995 Kč / ks
Kategorie: Krájení a strouhání
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.8 kg
Rozměr desky: 42 x 30 x 4 cm
Materiál: 100% akácie

Dřevěná deska na krájení

Masivní dřevěná deska na krájení

z akácie

Elegantní masivní dřevěné krájecí prkénko, bez kterého si neumím představit žádné vaření. Preferuji dřevo, deska musí být prostorná a měla by být dostatečně těžká, aby držela na pracovní ploše. Deska se dá využít i na servírování jídla, třeba při grilování.

Masivní dřevěné prkénko je velmi pevné a vydrží i hrubší zacházení. Je vhodná na krájení i sekání masa. Je to prostě pořádný kus dřeva s hmostností 2,8 kg. Deska je lepená z malých dřevěných akáciových kvádrů a díky tomu se pyšní nádhernou mozaikouNa obou bocích má praktické prohloubené úchyty pro pohodlnou manipulaci. Při správném zacházení a péči o dřevo vám deska bude dělat radost opravdu dlouho.

Masivní prkénko je naimpregnováno olejem, ale doporučuji desku ihned po doručení opláchnout, usušit a natřít olivovým nebo slunečnicovým olejem. Zajistí se lepší odolnost proti vlhku a zvýrazní se kresba dřeva.

Dřevená deska může být skvělý dárek pro vaše nejbližší. Hodí se opravdu do každé kuchyně a kvalitní dřevěné krájecí prkénko se hodí každému!

Dřevěná deska má tyto parametry:

Rozměr: 42 x 30 x 4 cm
Materiál: 100% masivní akáciové dřevo s certifikací FSC®
Hmotnost: 2,8 kg

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet, proto se nemusíte bát, že by se jim během přepravy k vám něco stalo.

Dřevěná deska na krájení

Akácie

Akácie je rychle rostoucí tropický strom, původem z východní Asie a Jižní Ameriky, odkud se dále rozšířil. Dřevo z akácie je jedním z nejtvrdších a nejsilnějších na světě. Je silnější než dub, ale výjimečně flexibilní a odolný vůči povětrnostním vlivům. Kvůli extrémní tvrdosti je velmi obtížné ho jemně opracovávat, a proto bývalo zřídkakdy používáno pro nábytkářský průmysl. Akáciové dřevo bylo díky své dlouhé životnosti oblíbenější při stavbě lodí, mostů a ohrad. Všude tam, kde jste se zcela museli spoléhat na stálost a trvanlivost materiálu. S rostoucí zálibou čistého a jednoduchého designu akáciové dřevo konečně získalo zájem výrobců nábytku a designérů.

Dřevěná deska na krájení

RADY A TIPY

  • Po doručení doporučuji opláchnout, usušit a natřít panenským olivovým olejem pomocí papírového ubrousku. Zajistí se tak lepší odolnost proti vlhku a zvýrazní se kresba dřeva.
  • Příležitostně dřevěný výrobek znovu ošetřete olivovým olejem. 
  • Po použití opláchněte teplou vodou se saponátem a osušte.
  • Nikdy nemyjte dřevěné výrobky v myčce nádobí.
  • Nepatří do mikrovlnné trouby ani do lednice (extrémní teploty a dlouhodobá vlhkost by ji znehodnotily).
  • Nevystavujte vysoké vlhkosti, dřevo se může zkroutit nebo jinak poškodit.
  • Nevystavujte vysokým teplotám.
  • Nepokládejte na dřevo horké nádobí.

Steak a hranolky

inspirace na recepty

#steak a hranolky

STEAK z masa vyzrálého metodou suchého zrání, tedy dry aged, nepotřebuje žádný komplikovaný recept, naopak! Vyplatí se vsadit na jednoduchost a zachovat tak výbornou chuť masa, kterou získalo suchým zráním, neboli stařením, kdy maso několik týdnů odpočívalo ve speciálních podmínkách a je díky tomu křehčí, měkčí a má intenzivnější chuť.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 18.8.2022
Desku jsem dle tvého doporučení natřela olejem a hezky prokoukla. Děkuji za tip.

Německá společnost F. Anton Kesper, byla založená již v roce 1902. Je specializovaná především na produkty ze dřeva a přírodních materiálů. Udržení a zachování přírodních zdrojů je obchodní filozofií firmy. Již řadu let si stanovuje trendy v používání bambusu v mnoha výrobcích – a to i při certifikaci FSC®. Výrobky firmy KESPER jsou vyráběny bez odlesňování tropických deštných pralesů.

Kesper je rodinný podnik založený F. Antonem Kesperem, který se specializuje na domácí potřeby z různých materiálů jako je například dřevo, bambus, sklo a břidlice. Již roky je průkopníkem používání bambusu a jejich výrobky vznikají bez odlesňování z tropických deštných pralesů.

Zpět do obchodu