Sušička ovoce Steba ED 5

Praktický a kvalitní kontaktní gril FG 120 od značky Steba s grilovací plochou až 648 cm2. Gril je vybaven dvěmi plochami s nepřilnavými povrchy ke grilování s nastavitelnou výškou a barevným LCD displejem, na kterém lze nastavit teplotu až do 230 °C pro každou plochu zvlášť.

Skladem u dodavatele
Značka: Steba
2 095 Kč / ks
Kategorie: Elektro
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2.59 kg
Rozměr sušičky ovoce Steba ED 5: 28,5 x 33,5 x 26,5 cm
Počet pater na sušení: 5
Rozměr jednoho patra: 32 x 25 cm
Příkon: 350 W  (230 V ~)
Barva: černá a nerez

Steba sušička ovoce ED 5

Sušička (nejenom) ovoce

steba ED 5

Domácí sušení vlastní úrody představuje skvělý způsob, jak dlouhodobě uchovat potraviny včetně vitamínů. Dle studií se totiž sušením zachová až 80% vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek bez použití jakékoliv chemie. Sušené ovoce obsahuje velké množství vlákniny a je zdrojem antioxidantů a energie.

Udělejte si v létě zásobu sušeného ovoce a zeleniny na zimu, kdy je čerstvého lokálního ovoce nedostatek.

Sušička (nejenom) ovoce je praktická pomůcka do každé domácnosti, kde je nadbytek ovoce ze zahrádky nebo pro vášnivé houbaře. Ovládání přístroje je jednoduché, pomocí digitálního displeje, na kterém lze nastavit teplotu od 40 do 70 °C a čas sušení od 1 do 36 hodin. Po vypršaní limitu se přístroj automaticky vypne, aby nehrozilo přesušení potravin.

Potraviny se během sušení v sušičce zahřejí, postupně se z nich odpařuje voda až na takovou úroveň, která brání množení škodlivých mikroorganismů. Přes otvory na sušících tácech je ventilátorem vháněn ohřátý vzduch, který potraviny suší a přes středový otvor sítek a víka je větší část vzduchu vytlačována ven ze sušičky.

Steba sušička ovoce ED 5

Sušička Steba ED 5

Sušička Steba ED 5 má tyto parametry:

 • Příkon spotřebiče: 350 W (230 V ~)
 • Rozměr: 28,5 x 33,5 x 26,5 cm
 • Počet pater k sušení: 5 (každé s rozměrem 32 x 25 cm)
 • Váha: 2,5 kg
 • Barva přístroje: nerez a černá

Použití je jednoduché. Stačí omyté a očištěné ovoce nebo zeleninu (bylinky, houby) nakrájet na plátky, ty položit na plastové vaničky, kterých v příslušenství najdete hned pět. Spustit požadovanou teplotu a čas a sušička se sama automaticky vypne. Doporučuji tácy v průběhu sušení proházet, i když výrobce uvádí, že teplo ze sušičky je rozváděno rovnoměrně. Nic tím nezkazíte :).

Steba sušička ovoce ED 5

na ovoce, zeleninu, houby i maso

 • Pro sušení a konzervování ovoce, zeleniny, hub a bylin
 • Povrchové provedení nerez ocel a černý plast
 • Elektronická regulace teploty 40-70 °C
 • Elektronický časovač (1 - 36 hod.)
 • Odolný motor s lopatkami ventilátoru
 • 5x stohovatelné plastové vaničky, i pro jednorázové použití
 • Vanička na byliny
 • Průhledný kryt
 • Digitální display
 • Velká plocha na sušení 5 x 32 x 25 cm
 • Možno přikoupit set 2 stohovatelných plastových plat (art. no: 99-55-00)

Steba sušička ovoce ED 5

Steba ED 5

na maso, pizzu, raclette, BBQ

Nejčastěji sušičku využijete na ovoce, ale lze v ní sušit houby, zeleninu, bylinky a dokonce i maso. K sušení si vždy vybírejte jen zralé plody bez plísně nebo jiného poškození a nastavte správnou teplotu sušičky potravin:

 • 35–40 °C je ideální teplota pro sušení bylin a koření.
 • 50–55 °C je doporučená teplota pro sušení hub, ovoce i zeleninu.
 • 68 °C je perfektní teplota pro sušení masa.

Steba sušička ovoce ED 5

Sušení ovoce nebo zeleniny

Elektrická sušička ovoce pomůže jednoduše a s nízkými náklady uchovat část úrody až s 80 % vitamíny a minerály. Oproti sušení na slunci, které je nejstarší metodou skladování potravin, sušička zkrátí čas sušení na minimum. 

Sušit lze v podstatě cokoliv. Každé sušení ale potřebuje svůj čas a doba sušení se pohybuje dle suroviny od 6 až po 12 hodin, dokonce některé šťavnatější druhy potravin vyžaduje sušení až 24 hodin. 

Sušička není bezhlučná, zvuk vydává ventilátor, který rozhání teplý vzduch. Navíc během sušení uvolňuje aromatické výpary a tak doporučuji sušičku správně umístit na dobře vetrané místo. Třeba na balkon, terasu nebo k oknu. 

Správně usušené ovoce obsahuje méně než 5 % vody. Mělo by mít jednolitý vzhled, být pružné a bez vlhkých míst. Jestliže je ovoce křehké a lámavé, je to znakem, že ovoce bylo v sušičce příliš dlouho, nebo byla zvolena příliš vysoká teplota. Zelenina by měla být tvrdá a pevná, bez měkkých míst, stejně jako houby.

Steba sušička ovoce ED 5

RADY A TIPY

 • Chcete-li, aby si ovoce udrželo svou přirozenou barvu, před sušením plátky krátce namočte do citrónové vody (1 dcl vody : 1 lžíce citrónové šťávy).
 • Odpojte od elektrické sítě a nechte vychladnout.
 • Nikdy neponořujte elektrické díly do vody.
 • Elektrické části čistěte pouze vlhkou utěrkou.
 • Sušící podnosy čistěte běžným mycím prostředkem a vodou, pak nechte vyschnout.

Mazanec

inspirace na recepty

#Mazanec

MAZANEC neodmyslitelně patří k Velikonocům. Svou chutí mi hodně připomíná vánočku a ráda ho peču i mimo svátky a využívám pro další recepty, třeba žemlovku, nebo francouzské toasty. Původ pečení mazance prý sahá až do 16. století a jeho zdobení a složení se v minulosti lišilo podle toho, komu byl určen. Mazance plné sušeného ovoce a oříšků patřily velikonočním návštěvám a kříž na bochníku symbolizuje Boží dar.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Německá firma založená v roce 1919, s dlouhou tradicí a zkušeností, specializovaná na výrobu moderních, vysoce kvalitních a spolehlivých domácích spotřebičů.

Na nových výrobních linkách, pod striktní kontrolou kvality, se vyrábí ucelený a žádaný sortiment elektrospotřebičů. Ty jsou pro svůj vkusný design, použitý špičkový materiál a pečlivé zpracování oblíbené u zákazníků nejen v západních zemích Evropské unie a Švýcarsku, ale stále více také v Polsku, Maďarsku a na Ukrajině. Zde nechybějí ve specializovaných obchodech ani v nejdůležitějších řetězcích prodávajících elektro.

Značka STEBA se tak stává synonymem kvalitních výrobků žádaných zákazníky, kteří v rostoucí míře dávají přednost kvalitně a trvalé hodnotě před čistě konzumními výrobky.

Zpět do obchodu