Rychlovarná konvice GUZZANTI GZ 205

Rychlovarná konvice Guzzanti GZ 205 s objemem 1,7 l je vybavena ovládacím panelem s možností nastavení 6 teplot dle připravovaného nápoje a s funkcí udržení teploty vody po dobu 30 minut po automatickém vypnutí. Bezpečnost provozu zaručuje ochrana proti přehřátí.

Rozměr konvice: 30,5 x 21,5 x 21,5 cm

Skladem
Značka: Guzzanti
795 Kč / ks
Kategorie: Elektro
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.2 kg
Rozměr konvice Guzzanti GZ 205: 30,5 x 21,5 x 21,5 cm
Příkon: 2000 W (230 V ~)
Barva: nerez (stříbrná)

Guzzanti konvice GZ 205

Rychlovarná konvice

GUZZANTI GZ 205

Rychlovarná konvice GZ 205 od značky Guzzanti má elegantní skleněný design a zaujme na první pohled. Konvice s objemem 1,7 litru zvládne uvařit vodu na čaj nebo kávu pro celou rodinu.

Na rukojeti je konvice vybavena akustickým ovládacím panelem se 6 teplotami. V závislosti na typu připravovaného nápoje se zvolí požadovaná teplota a po jejím dosažení se konvice automaticky přepne na funkci udržování teploty, aby voda zůstala v konstantní teplotě až po dobu 30 minut.

To je funkce dělaná jako pro mě - vždy zapomenu, že jsem si dala vařit vodu.

Nastavení správné teploty:

 • 70 °C: jemný japonský čaj
 • 80 °C: zelený čaj, instantní nápoje
 • 85 °C: bílý čaj
 • 90 °C: Oolong (polozelený čaj)
 • 95 °C: FrenchPress, překapávaná káva
 • 100 °C: černý čaj

Rychlovarná konvice Guzzanti GZ 205 je vyrobena z kvalitního varného skla, její topné těleso je skryto uvnitř konvice a disponuje ochranou proti přehřátí. Pokud se zahájí ohřev bez dostatečného množství vody v konvici, ohřev se automaticky vypne a ozve se akustická signalizace. Konvice je vybavena filtrem vodního kamene.

Konvice má tyto parametry:

Příkon spotřebiče: 2000 W (230 V ~)
Rozměr: 30,5 x 21,5 x 21,5 cm
Váha: 1,2 kg
Barva přístroje: nerez (stříbrná) a sklo

Guzzanti konvice GZ 205

rychlovarná konvice

guzzanti GZ 205

 • Nádoba z vysoce kvalitního varného skla
 • Objem 1,7 l
 • Ovládací panel se 6 teplotami (70 - 100 °C)
 • Funkce udržování nastavené teploty po dobu 30 minut
 • Odnímatelná základna s 360° konektorem
 • Průhledný vodoznak
 • Automatické otevírání víka
 • Ochrana proti přehřátí
 • Skrytá topná spirála
 • Navíjení napájecího kabelu
 • STRIX konektor
 • Příkon 2000 W, 220 – 240 V, 50 Hz

Guzzanti GZ 205

RADY A TIPY

 • Konvici nepoužívejte k jiným účelům než je ohřev vody (není určena na vaření párků, polévky nebo omáček!)
 • Nesmí se mýt v myčce na nádobí.
 • Pro vyčištění odpojte konvici od elektrické sítě a nechte ji vychladnout. Konvici a základnu utřete měkkou vlhkou utěrkou a před zapojením se ujistěte, zda je zástrčka suchá.

Guzzanti konvice GZ 205

Něco málo o čaji

historie

Jako o všem, i o původu počátku čaje se vedou spory. Legenda praví, že čínský císař vládnoucí 2800 let před našim letopočtem si během svých meditací v přírodě vařil nápoje z různých bylin, které byly v lese dostupné. A tak si uvařil i lístky z čajovníku a jako první ochutnal čaj. Jak to doopravdy bylo není známe, ale Čína se považuje rozhodně za krajinu, kde byl objeven čajovník jako rostlina. Až v 17. století se dostal do Evropy a největší "promo" mu rozhodně udělala Anglie v 19.století, když ve svých kolóniach v Indii a na Ceyloně založili čajové plantáže. Tak se stal čaj druhým nejrozšířenějším nápojem na světě, hned po vodě.

tipy čaje

Existuje mnoho typů čaje, nejpopulárnější je černý, oolong, zelený a bílý. Všechny čaje pochází ze stejné stálozelené rostliny - Camellia sinensis, neboli čajovníku. Čaje lze míchat s téměř čímkoliv, bylinkami, květy, kořením, semínky apod. Existují také druhy čaje, které jsou skutečnými čaji s kořením nebo jinými látkami určenými k aromatizaci. Earl grey, například, je černý čaj s kůrou bergamonu nebo olejem.

výhody čaje

Šálek čaje v sobě nese přírodní vitaminy, minerály a antioxidanty. Bylo zjištěno, že pití čaje je prospěšné pro lidský organizmus. Rehydratuje tělo a jeho zdravé antioxidanty poskytují ochranu před širokou škálou nemocí. Čaj může být osvěžujícím startem po ránu, uklidňující přestávkou od zaneprázdněného dne, nebo příjemným způsobem uvolnění a relaxace každý večer – to vše přispívá ke zdravé mysli, tělu a duši.

louhování čaje

Každý čaj by se měl vařit při konkrétní teplotě pro správné vychutnání a ocenění všech přirozených a aromatických chutí. U jemnějších čajů hrozí riziko spálení při běžných teplotách louhování a proto by měl být louhován při nižší teplotě pro optimalizaci chutě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Guzzanti byla založena roku 2007. Jejím cílem je přivést na trh nejžádanější výrobky v neotřelém designu, výborné kvalitě a skutečně krásných obalech, což oceňují zákazníci v řadě zemí. Sortiment firmy se postupně rozrůstá a v současné době zahrnuje většinu spotřebičů pro domácnost – od kuchyňských spotřebičů, přes sortiment chlazení, přístroje na úpravu vzduchu až po velmi oblíbené šicí stroje. Za rostoucím úspěchem na trhu stojí také zkušené německé designové studio, které ve spolupráci s výrobním závodem již řadu let připravuje nové návrhy do výroby. Nabídka značky Guzzanti zahrnuje vestavné trouby, pečicí i mikrovlnné, všechny druhy varných desek, odsavače par, vestavné myčky nádobí, ale i široký sortiment vestavných vinoték.

Zpět do obchodu