Dřevěné lžíce set 2 ks

Dvě dřevěné lžíce z akácie v setu využijete na stolování a servírovaní. Já je nejraději využívám při snídani müsli nebo na ujídání pralinkové pasty a věřte, je to rozdíl proti nerezové lžičce. Jedná se o ruční výrobu a tak co kus, to originál.

Rozměr: 15 x 2,4 x 1 cm

Skladem
Značka: ASA Selection
255 Kč / sada
Kategorie: Můj #UPGRADE e-shop
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Set dvou dřevěných lžiček z akácie povýší zážitek z dobré snídani v podobě kaše nebo müsli a taky když naservírujete dezert s dřevěnou lžičkou, překvapíte své hosty. Jedná se o ruční výrobu a tak každý kus je originál. 

Využití je univerzální, já je nejraději používám ke snídaní na ovesnou kaši, na müsli nebo s ní ujídám z pralinkové pasty a burákového másla. Taky jí ráda servíruji svým hostům k některým druhům dezertů jako třeba k tiramisu. Je dokázano, že chuť se přenáší i přes materiál, na kterém servírujete a se kterým jíte. A dřevo může jídlo i servis jenom pozvednout. 

Set obsahuje 2 kusy lžiček s délkou 15 cm.

Více o dřevěné lžičce:

Materiál:

100% dřevo akácie

Rozměry:

délka: 15 cm

šířka: 2,4 cm

hloubka: 1 cm

  

Více o akáciovém dřevě:

Akácie, česky nazývána taky kapinice, jerychle rostoucí tropický strom (keř). Pochází z asijských tropických lesů a na světě existuje asi 500 druhů akácií. Stromu akácie se daří v polopouštních podmínkách, tedy v oblastech, kde málo prší.Akácie mívá velice dlouhé, ostré a tvrdé trny, kterými se brání před zvířaty, která se živí jejími listy. Strom nedorůstá do velké výšky, kmeny bývají pokroucené a koruna připomíná deštník. Akáciové dřevo se vyznačuje vysokou odolností, je velice trvanlivé, tvrdé, houževnaté a pevné. Má vysokou hustotu (640 - 800 kg*m3), proto se i těžko opracovává, ale díky tomu je odolné proti stárnutí a biologické degradaci. Má nádhernou kresbu dřeva s jemnou texturou v olivově hnědé až šedohnědé barvě.

Jak pečovat o dřevěné lžičky: 

  • Po doručení doporučuji lžičky opláchnout, usušit.
  • Příležitostně (jednou měsíčně) znovu ošetřít rostlinným olejem (olivovým nebo slunečnicovým). Zajistí se lepší odolnost proti vlhku a zvýrazní se kresba dřeva.
  • Ihned po použití lžičky jí opláchněte teplou vodou a osušte.
  • Nevystavujte vysoké vlhkosti, dřevo se může zkroutit nebo jinak poškodit (nenechávejte stát v kuchyňském dřezu).
  • Nikdy nemyjte dřevěné výrobky v myčce nádobí.
  • Nepatří do mikrovlnné trouby ani do lednice (extrémní teploty a dlouhodobá vlhkost misku znehodnotí).
  • Nevystavujte dřevěné výrobky vysokým teplotám.
  • Nenamáčejte do příliš horké tekutiny.

Inspirace na recepty:

Pro inspiraci, jak využít dřevěnou lžičku, přikládám recepty. Stačí kliknout na obrázek a recept se vám zobrazí.

mix_pro_maminku_web2

#Speciální mix müsli Pro Maminku

PRO MAMINKU je limitovaná edice müsli, která vznikla ve spolupráci s MIXIT.cz. Čokoládový mix müsli jsem věnovala své mamince a taky všem maminkám, protože nákupem tohoto mixu přispějete na speciální pomůcku dětem s postižením. Mix je plný sušených třešní, lyo jahod, malin, čokoládových hoblinek a taky mandlí v mléčné čokoládě.

tiramisu_web

#Tiramisu

Víte, jaký význam se ukrývá ve slově TIRAMISU? Vzniklo ze spojení tirame su, ve volném překladu něco jako “vytáhni mě”, nebo “povzbuď mě”. Každopádně je po tomto dezertu vždy skvělá nálada! Možná to bude kombinaci likéru a silného espressa.


 

2019_NEW_LOGO_black

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: