Fleur de Sel - solný květ v dóze (160 g)

Solný květ, nebo-li Fleur de Sel (160 g) od .pepper..field ve skleněné designové dóze je výborný na finální dochucení jídla bez použití mlýnku. Stačí křehké krystálky rozdrtit mezi prsty a oni se sami rozpustí na jídle, kterému dodají jediněčnou jemnou slanou chuť, svěžest a křupavost. Doporučuji použít zejména na čerstvě připravený steak.

Balení v skleněné dóze: 160 g

Skladem
Značka: Pepper Field
395 Kč / ks
Kategorie: Dobroty a dochucovadla
Hmotnost: 0.2 kg

farmar solne pyramídy

Pepper Field Fleur de sel solní květ

Poznejte rozdíl Kampotské soli

Solný květ, nebo-li Fleur de Sel, od české značky Pepper Field balen ve skleněné dóze (160 g) pochází stejně jako kampotský pepř ze stejné provincie v Kambodži. Jeho technika sběru navazuje na tradiční a šetrný ruční sběr z povrchu salin.

100% přírodní, sněhově průhledné krystalky mořské soli, které jsou sušeny na slunci a navíc s obsahem cca 70 bohatých minerálů a minimem chloridu sodného. Sůl je sbírána ekologicky šetrným a udržitelným způsobem, který je citlivý k okolní krajině, proto je skvělým doplňkem k jakémukoliv z našich Kampotských pepřů - a to nejen chuťově, ale i morálně.

Fleur de Sel je méně slaný květ a oceníte ho zejména na dochucení hotových jídel, steaků, salátů. Stačí opravdu malé množství, křehké krystalky se rychle rozpouští na jídle, proto podporují chutě v pokrmu a přidají křupavost. 

Značka Pepper Field je známá podporou malých kambodžkých farmářů, kterých podporuje tím, že odkupuje jejich celou úrodu za fair trade podmínek.

I v případě solného květu je odběr od menších rodin - komunit, které na malé farmě v Kampotu solný květ sbírají. Podporují tak konkrétní rodiny a dostávájí květovou sůl z plantáže až k vám na stůl v mimořádné kvalitě a čistotě. Tato komunita se sběru věnuje již 3 generace a snaží se pomáhat a zaměstnávat především ženy.

Balení obsahuje 160 g solného květu z Kampotu v uzavíratelném sáčku.

 

Pepper Field Fleur de sel solní květ

Fleur de Sel

SOLNÝ KVĚT Z KAMPOTU

Fleur de Sel z Kampotu je určena na finální dochucení produktů, nepotřebuje mlýnek, stačí ji rozdrtit mezi prsty. Křehké krystalky se rychle rozpouští na jídle, proto podporují chutě v pokrmu. Méně slaný květ, ale o to více svěží, chutnější a křupavější!

Pepper Field Fleur de sel solní květ

Skleněnou dózu, ve které vám dorazí kampotský solní květ, vyrobila česká sklárna. Ručně, na nádherných starých strojích. Použijte ji prosím znovu třeba jako designovou vázičku na květiny nebo zrecyklujte a doplňte do ní sůl, kterou si dokoupíte. Obaly Pepper Field jsou udržitelné a znovupoužitelné. Vše je zabaleno se stejnou láskou a precizností, s jakou se farmáři starají o každou kuličku pepře nebo sůl.

.pepper..field

česká značka

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejích snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti cca 5ti velkým farmám, které vlastní cizinci. Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů, nakupovet od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.  

Buchta se zelím

inspirace na recepty

#kynuté knedlíky se zelím

BUCHTY NA PÁŘE patří k tradičním slovenským receptům a já je opět trochu „upgradovala“ plnkou ze zelí a zkaramelizované cibulky. Tradičním je i DŘEVO, na kterém buchty můžete servírovat.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

.pepper..field na ČT Objektiv

.pepper..field v TV Nova

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejich snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti zhruba pěti velkým farmám, které vlastní cizinci.

Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů a nakupovat od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.

Zpět do obchodu