Ocet Balsamico di Modena Nicolas Vahé (250 ml)

Balzamiková glazura s bílým lanýžem od Nicolas Vahé se vyrábí z balzamikového octa, který se vaří několik hodin a poté se zredukuje na lahodnou a velmi intenzivní polevu. Glaze je doplněno o lanýžovou příchuť a hodí se ke zvýraznění chutě grilovaného (pečeného) masa, k sýrům nebo do zálivky na salát.

Obsah balení: 250 ml

Skladem
Značka: Nicolas Vahé
255 Kč / ks
Kategorie: Dobroty a dochucovadla
Hmotnost: 0.4 kg

Nicolas Vahe balsamico ocet

Ocet Balsamico di Modena

Nicolas Vahé

Ocet Balsamico di Modena od Nicolas Vahé se vyrábí z koncentrovaného hroznového moštu a vinného octa z nejlépe vyzrálých hroznů a zraje pomalu ve starých dřevěných sudech.Má velmi tmavou barvu, silnou intenzivní vůni a chuť a hustší konzistenci. Je sladší než ostatní octy.

Jeho typická a jedinečná chuť se výborně hodí ke zjemnění salátů, grilovaných ryb, masa, omáček nebo vařené zeleniny. Balsamico ocet se skvěle hodí i jako zálivka na salát, zvýrazňovač chuti do omáček nebo k zalití a použití jako lahodný sirup na dezerty nebo sýry. Ocet je dodáván v krásné skleněné lahvičce.

Ocet Balsamico najde využití ve slané i sladké kuchyni.

Obsah balení: 250 ml
Složení: Koncentrovaný hroznový mošt. vinný ocet (obsahuje siřičitany)
Rozměr balení: výška 17 cm x průměr 4 cm
Dátum spotřeby: je uveden na balení

Na balení výrobků, které u mě zakoupíte, si dáváme záležet, proto se nemusíte bát, že by se jim během přepravy k vám něco stalo.

Nicolas Vahe balsamico ocet

aceto balsamico

Balsamikový ocet je v podstatě speciálně upravené, fermentované víno, které je vínným octem jenom doplněno. Základem jeho výroby je mošt bílé odrůdy Trebbiano pocházející z okolí Modeny nebo z provincie Reggio Emilia. Vylisovaný mošt se opatrně prohřeje, načež se zvolna koncentruje. Výsledkem tohoto dlouhotrvajícího procesu je tmavohnědý sirup, do něhož se pak přidá určité množství starého vinného octa, aby se rozběhlo kvašení. Samotné kvašení neprobíhá ve sklepích, ale v půdních prostorách zvaných "acetaia". Tím si kvašení prochází výkyvům teplotních podmínek a tímto způsobem ocet kvasí přibližně 3 roky. Z moštu se nejdřív stává alkohol a z toho následně ocet. Mladý ocet zraje obvykle ve velkých sudech z morušového dřeva. Středně velké sudy pro zralejší ocet bývají z kaštanového a třešňového dřeva a nejmenší sudy pro nejvyzrálejší octy jsou z jasanu a dubu. Vzhledem k velké spotřebě se dnes aceto balsamico vyrábí i průmyslově.

 

Nicolas Vahe balsamico ocet

Nicolas Vahé

Výrobky od šéfkuchaře Nicolase Vahé poskytují neobvyklý zážitek, pokud jde o přísady, balení a kombinace chutí. Překvapivé kombinace chutí, ingrediencí v originálním designovém balení.

Nicolas Vahé založil svojí značku potravin v roku 2005 a jeho posláním je vyvíjet lahodné produkty kombinující ty nejkvalitnější suroviny, aby doplnili chutné a zdravé jídlo. Všechny výrobky pod značkou Nicolas Vahé jsou vyvíjeny interně v centrále v Dánsku a každý výrobek je vyroben v Evropě z těch nejlepších dostupných místních surovin.

Chřestový salát

inspirace na recepty

#chřestový salát

V jednoduchosti je síla a platí to i pro tento TEPLÝ SALÁT ZE ZELENÉHO CHŘESTU s pošírovaným vejcem. Sezóna lokálního chřestu je krátká, a aby si uchoval všechny své superschopnosti, měl by se spotřebovat do 24 až 36 hodin od sklizně na poli, která probíhá pouze ručně. Samotná úprava chřestu nezabere moc času a nejlepší způsob je připravit ho v páře. Zachová si tak většinu svých vitamínu a zůstane mu i jeho původní barva.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Nicolas Vahé pracoval jako šéfkuchař ve slavné restauraci Pic Valence a také pod podvedením světově proslulého Daniela Girauda Valence. V roce 2000 ho jeho talent pro podnikání přivedl do Dánska a začal vyrábět kulinářské speciality a moderní kuchyňské pomůcky jako dřevěná prkénka, příbory a kuchyňské doplňky ve svůdných designech. Jeho zkušenosti z kuchyně přenesl i do svých výrobků. Do stylového designu propracoval praktické a každodenní využití v kuchyni.

Zpět do obchodu