Hrubozrnná mořská sůl z Kampotu (120 g)

Hrubozrnná kampotská 100% přírodní sůl od Pepper Field (120 g) v uzavíratelném stojícím sáčku, tzv doypack, najde využití při každodenním vaření. Využívá se na solení, zdobení, nakládání, konzervaci či marinování. Je ideální do všech typů mlýnků.

Obsah balení: 120 g

Skladem
Značka: Pepper Field
95 Kč / ks
Kategorie: Dobroty a dochucovadla
Hmotnost: 0.12 kg

farmar hrubozrnná sůl

Hrubozrnná sůl vhodná do mlýnku

Pepper Field

Kambodžská 100% přírodní mořská sůl je nerafinovaná, hrubozrnná, čistá sůl zpracovávaná tradičním a ekologickým způsobem pomocí odpařování vody z mořských salin. Díky svému přírodnímu složení má tato kvalitní hrubozrnná mořská sůl vyšší nutriční hodnoty a dokonale zvýrazní chutě ve vašem jídle

Využití najde při každodenní vaření; k solení, zdobení, nakládání, konzervaci či marinování. Použít ji lze při pečení pečiva, při nakládání či konzervování masa, ryb, zeleniny, do marinád, na čerstvě upečené steaky nebo na pečení v solné krustě, či grilování.

Hrubozrnná mořská sůl je ideální jako náplň do mlýnků. Má hezký vzhled - solné krystaly jsou souměrné a velké až 5 mm.

Značka Pepper Field je známá podporou malých kambodžkých farmářů. Odkupuje vždy celou jejich úrodu za fair trade podmínek.

Kambodžskou přírodní sůl zpracovávají malé farmářské rodiny, které se jejím sběrem zabývají již po generace. Cílem tohoto rodinného podniku je produkovat tu nejkvalitnější udržitelnou sůl, zachovávat rodinné tradice a podporovat a rozvíjet svou komunitu. Všechny druhy soli získávají tradičním způsobem - pomocí odpařování té nejčistší kambodžské vody z mořských salin a ručním sběrem. Česká firma Pepper Field ji vykupuje od farmářů napřímo, bez prostředníků a pomáhá tím nastolovat férové platové podmínky v celé oblasti Kampotu v Kambodži. K vám se tak dostane čerstvá, kvalitní, čistá mořská sůl ve svých dokonalých přírodních krystalických tvarech.

Rozměr balení je 18 x 10 cm a obsahuje 120 g hrubozrnné mořské soli z Kampotu v uzavíratelném sáčku.

Pepper Field hrubozrnná sůl

Mořská sůl z Kampotu

přírodní, nerafinovaná, čistá

Přírodní hrubozrnná mořská sůl ze samého srdce provincie Kampot dosahuje výjimečných vlastností zejména díky šetrnému a ekologickému zpracovávání, které se po staletí nezměnilo - jediné, co k výrobě této soli farmáři používají, je čistá mořská voda, slunce a vítr. Díky unikátním mikroklimatickým podmínkám Kampotu je tato mořská sůl obohacena o více než 70 minerálů a stopových prvků, které se díky jejímu přírodnímu charakteru snadno vstřebávají do jídla a působí prospěšně také na lidský organismus.

Pepper Field hrubozrnná sůl

Doypack, stojící a opětovně zipem uzavíratelný sáček je recyklovatelný, neobsahuje hliníkovou vrstvu, přičemž zajišťuje vynikající bariérové vlastnosti proti vlhkosti a kyslíku, což udrží solní květ čerstvý a zabezpečí jeho trvanlivost. V tomto balení vám sůl vydrží dlouho a sáček je možné po spotřebování soli opětovně využít. Balení 100 g solného květu je skvělé, když váhate, jestli krystalky soli využijete. Vyzkoušejte, nebudete litovat!

.pepper..field

česká značka

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejích snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti cca 5ti velkým farmám, které vlastní cizinci. Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů, nakupovet od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.  

Kachna a řepa

inspirace na recepty

#kachna & řepa

KACHNÍ PRSO připravené způsobem sous vide, v překladu "ve vakuu", s glazovanými mini řepami a marinovanými višněmi v alkoholu. Na metodu sous vide budete potřebovat dvě věci – vakuovačku a přístroj sous vide. Ani jedno není velká investice a vrátí se vám to ve výsledku na talíři. Maso díky nízké teplotě vaření ve vakuu zůstane krásně šťavnaté, křehké a uchová si své autentické chutě. Vakuovačku využijete v kuchyni i na uchování jídla a surovin. Doporučuji si obstarat domů obojí.

Mezi mými recepty najdete více inspirace :).

.pepper..field na ČT Objektiv

.pepper..field v TV Nova

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

V současné době je .pepper..field jedinou firmou na světě, která platí v Kambodži malým farmářům 100% fair trade cenu oficiálně stanovenou KPPA. Navíc tuto částku vždy dostanou napřímo od nich, v plné výši, bez jakýchkoliv prostředníků. Jejich snahou je tímto způsobem změnit platové podmínky v Kambodži k lepšímu a motivovat i ostatní. Malé farmy v Kambodži mají nejlepší know-how na pěstování pepře již od 13. století. Celkově je v Kambodži cca 300 malých rodinných farem oproti zhruba pěti velkým farmám, které vlastní cizinci.

Pepper..field spustil svůj projekt podpory v roce 2018 a svým nákupem pepře podpořili neuvěřitelných 200 malých rodin. Všechny farmáře znají zakladatelé .pepper..field osobně. Jejich cílem je zajistit dlouhodobý a udržitelný rozvoj těchto farmářů a nakupovat od nich za fair trade podmínek 100 % jejich produkce tak, aby jejich děti mohly převzít rodinné dědictví. Většina těchto rodin používá utržené peníze na údržbu farmy, zdravotní péči, na školné a pomůcky pro děti. Část svého zisku .pepper..field vrací zpět do Kambodže na projekty spojené se školstvím a zdravotnictvím.

Zpět do obchodu